قرآن و سنت دو خزانه و منبع ارزشمند برای سعادت انسانهاست

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: دعا و نیایش به درگاه خداوند متعال، از نیازهای اساسی انسان و به عنوان یک نیاز فطری در زندگی است که ملت های گوناگون هر کدام برای […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: دعا و نیایش به درگاه خداوند متعال، از نیازهای اساسی انسان و به عنوان یک نیاز فطری در زندگی است که ملت های گوناگون هر کدام برای خود اذکار و دعاهایی دارند و خود را نسبت به دعا و نیایش بی نیاز نمی دانند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک اظهار کرد: قرآن و سنت دو خزانه و منبع ارزشمند است که اسباب سعادت و خوشبختی را فراهم می آورد که پیامبر اسلام فرمودند: “دعا عبادت است” و بی شک هر کس که از عبادت خداوند تکبر بورزد خار و ذلیل می گردد.

وی بیان کرد: خداوند از درخواست و دعای ما خوشحال می گردد و خواسته های ما را اجابت می کند که دعا، پایه و اصل عبادت است و عبادت خداوند، چیزی جز اظهار بندگی در برابر او نیست.

حسینی نژاد افزود: دعا باید با آداب خاص خود باشد که خضوع و خشوع یکی از آنهاست و همچنین باید ملتمسانه باشد و فقط به درگاه خداوند پناه برده شود و با دعا و نماز هرچه از خدا بیشتر بخواهیم به مقصد نزدیکتر می شویم و هرگز خداوند درخواست ما را رد نخواهد  کرد و همه چیز به قدرت و اراده او بستگی دارد که ارتباط با خداوند، زندگی در دو جهان را تضمین می کند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در پایان یادآور شد: پدران و مادران برای فرزندان و همچنین فرزندان برای سعادت والدین خود دعا کنند و با حضور قلب دعا گردد که دعا مهمترین ذکر خداوند است و نباید از یاد خدا غافل شد.