دولت برای محکم کردن جاپای خود در هرمزگان حرمت مردم رانگه دارد

به گزارش بستک نیوز به نقل از پارسیان خبر؛ احمد مرادی نماینده منتخب مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد،بندر خمیر وابوموسی درمجلس دهم اظهار کرد: استان هرمزگان با وجود همه ظرفیت های ممکن وهمه پتانسیل هایی که وجود دارد و آن همه انتظارات وخواسته های به حقی که مردم دارند باید گفت که آیا مردم هرمزگان به آن همه خواسته وانتظار رسیده […]

به گزارش بستک نیوز به نقل از پارسیان خبر؛ احمد مرادی نماینده منتخب مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد،بندر خمیر وابوموسی درمجلس دهم اظهار کرد: استان هرمزگان با وجود همه ظرفیت های ممکن وهمه پتانسیل هایی که وجود دارد و آن همه انتظارات وخواسته های به حقی که مردم دارند باید گفت که آیا مردم هرمزگان به آن همه خواسته وانتظار رسیده اند؟

مرادی گفت:به زعم نظرات کارشناسی،برخی از ظرفیت ها وپتانسیل ها در هرمزگان وجود دارد که در هیچ جای کشور نیست برای مثال دریای بی کرانی که در اختیار ماست که از پارسیان در حوزه کوشکنار گرفته وتا جاسک ادامه دارد واز این بابت ما بی نظیر هستیم.

نماینده منتخب مردم هرمزگان در مجلس دهم افزود:استان هرمزگان دارای گمرکاتی می باشد ودر رأس همه آنها گمرک شهید رجایی با ۶۰ درصد صادرات و واردات کل کشور وبه این منظور که ۶۰ درصد از صادرات وواردات در یک استان و۴۰ درصد در ۳۰ استان دیگر کشور انجام می گیرد.باز می بینیم که آیا جوانان استان هرمزگان از این ظرفیت وپتانسیل عظیم اجازه استفاده داشته اند؟

وی تصریح کرد:درآمدی که هم گمرکات وهم سایر مجاری برای کشور حاصل می کند،حدود ۶۰۰۰میلیارد تومان می باشد وآیا بازهم جوانان ما توانسته اند از این ظرفیت ها استفاده کنند؟

مرادی با اشاره به پتانسیل های عظیم صنعتی در هرمزگان گفت:اگر همه آیتم ها وهمه شرایط را درکنار همدیگر قرار دهیم شاهد آن خواهیم بود که سهم مردم هرمزگان از این همه پتانسیل وظرفیت های عظیم بسیار ناچیز است و نگران این هستیم که با این همه ظرفیت نرخ بیکاری ما در استان بالای ۳۰ درصد است .

نماینده منتخب مردم هرمزگان در مجلس دهم بیان کرد:در هرجایی از استان که نظاره گر باشیم خواهیم دید که مسائل ومشکلات همه ۱۳ شهرستان این استان مشابه است واگر یک جایی از استان به مشکل آب،بهداشت، مسکن،اشتغال برخورد کردیم می بینیم که در کل استان این مشکلات مشابه است.

وی به مصوبه الحاق سال ۹۲ اشاره کرد وگفت:این اتفاق دل هر هرمزگانی را به درد آورد و به این جهت بگویند که اگر شما توانمند بودید بیش از ۱۰۰۰کیلومتر ساحل ودریا در اختیار داشتید وچون این توانایی را نداریدمی گذاریم یک استان دیگر که این توانایی را دارد وارد شود واین خفت وذلت برای همه ما باقی خواهد ماند.

مرادی افزود: موضوع فقط به الحاق ۵ روستا خاتمه نمی یابد وباید به عمق مسئله بنگریم وما خوشحالیم کسانی بودند که به زندان افتادند،درگیرشدند،مقاومت کردند وبه نوعی،کسانی که چشم طمع به این استان داشتند راچند قدم به عقب راندند.

مرادی گفت: اگردولت تدبیر وامید برای ادامه کار می خواهد جای پایی در این استان داشته باشد باید حرمت مردم هرمزگان را نگه دارد،عزت این مردم را حفظ نماید وآرامش مردم را در نظر بگیرد.

وی با درخواست از دولت تدبیر وامید گفت:دولت باید وزرای خود وهمچنین استان فارس را توجیه کند واین اقدامات باعث این نشود که برای همیشه یک خاطره تلخ در ذهن مردم باقی بماند.

نماینده منتخب مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد،بندر خمیر وابوموسی درمجلس دهم با اشاره به مسئله مبهم گازرسانی به شهرستان پارسیان گفت: با جلساتی که در شرکت گاز استان داشته ایم وقول هایی که داده اند تا دوماه آینده گاز کشی به کل شهرستان پارسیان انجام خواهد گرفت.

در ادامه شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان با طرح این سؤال که تجزیه به چه منظور والحاق به چه مربوط گفت:از هر دو واژه الحاق وتجزیه سالهاست که مردم دارای استرس های خاص شده اند.

وی به موضوع آلایندگی ها در شهرستان اشاره کرد وگفت: شایدمسئله ای  مهم تر از الحاق نیز وجود داشته باشد که بستگی به سلامت و وجود ما دارد وآن آلایندگی هایی است که امروز از صنایع پارس جنوبی به ما می رسد وچه بسا اگر صنایع فولاد،آلومینیوم در آینده در شهرستان مسقر شوند باید گفت که منطقه قابل زیست نخواهد بود.

امام جمعه اهل سنت پارسیان اظهار کرد: آب،خاک،سلامت جامعه یک نعمت خدادادی است که باید هرجامعه ای از آن برخوردار باشد وصنعت نیز زمانی به کار جامعه می آید که در راه خود سلامت را نیز به وجود بیاورد.

امام جمعه اهل سنت پارسیان با اشاره به آثار آلایندگی چاههای تابناک در شهرستان گفت: این آلایندگی ها بر سر شهرستان هویداست وما این آلایندگی ها را به جان می خریم که متأسفانه منفعت وسود آن شامل مناطقی دیگر می شود،واین در حالی است که ادعا می کنیم ۲۹ حلقه از چاههای گازی تابناک در حوزه استحفاظی هرمزگان قرار گرفته است.

شیخ احمد خنجی با تذکر به مسئولین هرمزگان گفت: مسئولین حریم خود را حفظ کنند، چرا مسئولین ما را مورد اجحاف قرار می دهند مگر چه تفاوتی میان مردم این شهرستان که از سالیان سال مدافعان خلیج همیشگی فارس بوده اند با مردم شهرستان های همجوار وجود دارد.