هرمزگان دومین استان کشور از نظر افزایش ولادت

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مدیر کل ثبت احوال هرمزگان امروز در همایش پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت گفت: ۶ هزار و ۲۱۳ ولادت در ۲ ماه ابتدای امسال در هرمزگان به ثبت رسیده است که ۵ و دو دهم درصد در مقایسه با مدت مشابه […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مدیر کل ثبت احوال هرمزگان امروز در همایش پویایی ، بالندگی و جوانی جمعیت گفت: ۶ هزار و ۲۱۳ ولادت در ۲ ماه ابتدای امسال در هرمزگان به ثبت رسیده است که ۵ و دو دهم درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش دارد.
مهدی عسکری زاده افزود : از این شمار ۳ هزار و ۱۹۰ ولادت پسر و ۳ هزار و ۲۳ ولادت دختر به ثبت رسیده است .
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان با اشاره به جوان بودن جمعیت هرمزگان گفت: هرم سنی جمعیتی در میانگین کشوری به سمت جوانی میل می کند در صورتی که کشور وارد گذار سوم جمعیت ، یعنی مرحله میانسالی می شود.
عسکری زاده رشد سالانه جمعیت استان هرمزگان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: کیفیت جمعیت و سلامت باروری بانوان و سلامت فرزند از مهمترین اولویت ها در افزایش جمعیت است که باید مورد توجه کارشناسان و دستگاهای اجرایی مربوطه قرار بگیرد.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت: امسال هزار و ۱۹۰ واقعه وفات به ثبت رسیده است که ۱۰ و ۵ دهم درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش شد دارد .
عسکری گفت: نرخ ازدواج در استان ۸ و دو دهم درصد است درحالیکه نرخ ازدواج کشور ۸ و ۷ دهم درصد است و این موضوع نگران کننده ای است که نیازمند بررسی برنامه سازان حوزه اجتماعی است .
وی افزود: امسال ۲ هزار و ۴۹۰ واقعه ازدواج به ثبت رسیده در صورتی که سال قبل در این مدت ۲ هزار و ۸۸۵ ازدواج به وقوع پیوسته است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت: میانگین سن ازدواج در مردان ۲۶ و ۹ دهم درصد و در زنان ۲۲ و ۵ دهم درصد است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت:امسال ۴۳۲ مورد طلاق در هرمزگان ثبت شده در حالیکه در۲ ماهه نخست پارسال ۴۵۲ واقعه طلاق در هرمزگان به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/ف