برداشت رطب در شهرستان بستک آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شهرام کریم زادگان مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک در گفتگویی به خبرنگار بستک نیوز گفت : سطح زیر کشت نخیلات در شهرستان بستک ۱۸۲۰ هکتار می باشد که پیش بینی می شود در سال جاری ۴۹۰۰ تُن خرما از این سطح زیر کشت برداشت شود . وی ادامه داد […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شهرام کریم زادگان مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک در گفتگویی به خبرنگار بستک نیوز گفت : سطح زیر کشت نخیلات در شهرستان بستک ۱۸۲۰ هکتار می باشد که پیش بینی می شود در سال جاری ۴۹۰۰ تُن خرما از این سطح زیر کشت برداشت شود .

وی ادامه داد خرمای تولید شده در شهرستان بستک علاوه بر تامین مصرف شهرستان به شهرستانهای همجوار و استان فارس و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر میگردد. کریم زادگان اضافه کرد هر سال ۱۵۰۰ تُن خرما به صورت خارک و رطب به صورت تازه خوری و روزانه روانه بازار می گردد که تا کنون ۲۰۰ تُن برداشت داشته ایم و برداشت به صورت روزانه انجام می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک ادامه داد ،  برداشت رطب در بستک از ارقام زود رس نظیر خَتیزی در اواخر تیر ماه شروع و با ارقام دیر رس نظیر خصاب و هلالی در اواحر مهرماه به اتمام می رسد.و عمده ارقام مهم بستک خاصویی ، خنیزی ، برحی و حلو می باشد.

کریم زادگان در پایان گفت عمده روستاهایی که این نخلستانها را در خود جای داده اند شامل فتوبه ، ایلود ، کمشک و … می باشد.

انتهای پیام/آ