پوشش خبری مراسم تجلیل از معلمان نمونه منطقه جناح:

اگر قرار است به دانش آموزان رقص یاد بدهیم این دانش آموز در آینده چگونه می تواند بار علمی را به دوش بکشد؟

تکریم معلم به عنوان مهمترین عامل فرهنگ پروری و انسان سازی است که جامعه را به سوی توسعه و پیشرفت سوق میدهد و این از وظایف تک تک افراد جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله عالیان رییس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح در مراسم تجلیل از معلمان نمونه ضمن گرامیداشت روز معلم گفت: در اهمیت مقام معلم همین بس که پروردگار عالم اولین معلم بشریت و پیامبر عظیم الشان خود را معلم معرفی کرد.

وی افزود: تکریم معلم به عنوان مهمترین عامل فرهنگ پروری و انسان سازی است که جامعه را به سوی توسعه و پیشرفت سوق میدهد و این از وظایف تک تک افراد جامعه است.

عبدالله عالیان تصریح کرد: کسب مقام ها و رتبه های برتر دانش آموزان منطقه جناح در رشته های قرآن و مسابقات فرهنگی هنری و ارتقاء رتبه منطقه در کنکور سراسری سال ۹۶ نسبت به ۹۵ ، نشان از عزم و تلاش جدی معلمان ما برای پیشرفت و توسعه است.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح اظهار داشت: به همت خیرین و با همکاری دولت، ۴ مدرسه از مدارس تخریبی در آینده ای نزدیک مقاوم و بازسازی خواهند شد و دیگر هیچ مدرسه تخریبی نخواهیم داشت.

وی در پایان گفت: توسعه فضاهای آموزشی در ۵ واحد آموزشی منطقه، ساخت نمازخانه در دو آموزشگاه و پیگیری تخصیص بودجه جهت اجرای طرح های نیمه تمام از اقداماتی است که می تواند در توسعه و پیشرفت اداره آموزش و پرورش نقش بسزایی داشته باشد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک ضمن گرامیداشت روز معلم و تبریک اعیاد شعبانیه، جایگاه علم و دانش را جایگاه ویژه ای دانست و اظهار داشت: در پست هایی که از نظر علمی و آموزشی مهم است با دقت بیشتری انتخاب کنید و معلمان را بگونه ای برگزینید که باعث رشد و تعالی دانش آموزان باشند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به برخی گلایه ها گفت: بعضی ها گلایه کردند که امام جمعه با برنامه های هنری و فرهنگی مخالف است، بنده به هیچ عنوان با این برنامه ها مخالف نیستم و اینها شایعاتی بیش نیست.

وی اذعان داشت: دانش آموزان به عنوان امانت دست ما هستند، تنها نکته مخالفت من این است که اگر قرار است به دانش آموزان رقص یاد بدهیم این دانش آموز در آینده چگونه می تواند بار علمی را به دوش بکشد؟ مردم شهرستان بستک مردم خوب و متدینی هستند اما بعضی اوقات در یک برنامه، تئاتر یا نمایشی از این قبیل، بعضی حرکات از بعضی ها سر میزند که شایسته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی اظهار داشت: اگر دختری با وضعیت بی حجابی وارد خیابان بشود نیمی از تقصیر آن بر گردن پدر و مادر است، بخش دیگر تقصیر معلم است که باید خوب بیاموزد و خانواده ای که خوب تربیت کند.خون های زیادی در راه این انقلاب ریخته شده و ما هزاران شهید داده ایم تا ارزش های انقلاب اسلامی حفظ بشود.به خود یادآوری کنیم که ما الان کجای این انقلابیم؟ مطمئنا جایگاه معلم والاست چون فهم بیشتری نسبت به مسائل دارد که باید صحیح آموزش داده شود.

پس از صحبت های امام جمعه، مرتضی رییسی حسنلنگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، مسئولیت معلمین را مسئولیتی بزرگ خواند و افزود: شهادت استاد مطهری در این اعیاد شعبانیه، هم آگاهی رسانی و هم یک حکمت بود چرا که در اردیبهشت ما احساس می کنیم یک سال تحصیلی را پشت سر گذاشته ایم.

وی اظهار داشت: امروزه هر کسی به مقام معلم احترام میگذارد و این نشان از اثربخشی جایگاه معلم است.معلمی امروزه به عنوان یک ارزش جایگاه خود را ثبت کرده است.

مرتضی رییسی حسنلنگی ضمن خسته نباشید و خداقوت به معلمان، شغل معلمی را رکن بیدارباشی جامعه دانست و گفت: معلمان زندگی خود را وقف بچه ها کرده اند و وقتی پا به کلاس درس میگذارند مشکلات روزمره خود را فراموش میکنند.بچه های ما در کلاس احساس آرامش دارند و این نشان از تعهد معلمین است.شغل معلم با عشق و ایثار همراه است.

در ادامه عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری و تبریک روز معلم، مدرسه را محیط انسان ساز قلمداد کرد و افزود: معلمین باید سرآمد افراد جامعه باشند.

فرماندار شهرستان بستک سه رسالت معلم را دین آموزی، اخلاق آموزی و دانش آموزی برشمرد و ابراز داشت: اگر نتوانیم در مدارس دیانت و اخلاق را آموزش بدهیم به رسالت خود عمل نکرده ایم.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان بستک از معلمان خواست که رفتار و ارتباط متقابل با جامعه را نیز آموزش دهند و افزود: اگر می خواهیم آینده جامعه را ببینیم باید مدارس و معلمین را محک بزنیم تا ببینیم سطح علمی، تقوا و دانش معلمین در چه سطحی است.هر چه افکار و اندیشه پُربار باشد مطمئنا آینده ما تضمین خواهد شد.

عبدالله پرتابیان در پایان خطاب به رییس آموزش و پرورش منطقه جناح گفت: به بحث اولیاء و مربیان توجه بیشتری داشته باشید و به روستاهای دورافتاده نیز بیشتر سرکشی کنید.امروز اگر شاهد تحولات جناح هستیم نتیجه کارهایی است که گذشتگان در این منطقه انجام داده اند.ما هم باید بکاریم تا در آینده از آن استفاده شود.

قابل ذکر است که این مراسم با حضور مسئولین ارشد شهرستان بستک و منطقه جناح، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، معلمین منطقه جناح، اولیاء و دانش آموزان در سالن فاروق عباسی شهر جناح برگزار شد و در پایان مراسم از معلمین با اهدا لوح سپاس و تندیس ویژه روز معلم، تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام / ش.ز