ندیدن مسابقات ورزشی از تلویزیون به چه قیمت؟!!!

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، از چندی پیش شاهد برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ فرانسه می باشیم و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز مانند گذشته این مسابقات را پوشش زنده تلویزیونی می کرد. اما بعد از گذشت یک هفته از برگزاری مسابقات و پخش زنده تلویزیونی ، صدا و […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، از چندی پیش شاهد برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ فرانسه می باشیم و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز مانند گذشته این مسابقات را پوشش زنده تلویزیونی می کرد.

اما بعد از گذشت یک هفته از برگزاری مسابقات و پخش زنده تلویزیونی ، صدا و سیما با چالشی جدید مواجه شد. شبکه قطری بین اسپورت با توجه به خرید حق پخش ماهواره ای مسابقات، از تلویزیون ایران به دلیل پخش غیرقانونی این مسابقات بر روی ماهواره به یوفا شکایت کرد و بلافاصله یوفا واکنش نشان داد و ایران پخش فوتبال را از ماهواره قطع کرد.

اما نکته قابل توجه این است که استان هرمزگان به مانند چند استان دیگر کشور شبکه های تلویزیونی را به صورت سیگنال ماهواره ای دریافت و توسط سیگنال های دیجیتال به خانه های مردم می رساند و همزمان با قطع پخش زنده فوتبال از ماهواره در هنگام پخش فوتبال در شهرستان بستک از شبکه سه و ورزش شاهد پخش سریال می باشیم و عملا از دیدن فوتبال محروم شده ایم.

با پیگیری های خبرنگار بستک نیوز از صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در مورد این مشکل که باعث نارضایتی مردم شده است پاسخ های جالبی از برخی مسئولان این نهاد دریافت شد.

یکی از مسئولان صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت که دیگر پخش فوتبال را نخواهیم داشت، شخص دیگری گفت که در شهر جناح بر روی سیگنالهای آنالوگ پخش فوتبال را داریم می توانید به جناح بروید و فوتبال را تماشا کنید و با توجه به تماس با روابط عمومی صدا و سیما در تهران شخصی در آنجا پاسخ قابل تاملی دیگر داد و گفت می توانید در منزلتان ماهواره نصب کنید و  مسابقات را از شبکه های خارجی دریافت کنید.

اما موضوع قابل تامل اینجاست که با توجه به هجوم فرهنگی که رهبر انقلاب بارها و بارها در سخنرانی های مختلف خود به آن اشاره می کند و به مسئولان هشدار می دهد واقعا چاره این مشکل نصب ماهواره و دیدن مسابقات از شبکه های خارجی می باشد؟
آیا طبق قانون داشتن ماهواره در منزل جرم نیست؟ آیا با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیا مردم ما باید از ابتدایی ترین برنامه ها که دیدن یک مسابقه فوتبال است محروم باشند؟
با توجه به اینکه بلافاصله بعد از اتمام مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا مسابقات المپیک ریو برگزار می شود آیا این روال پخش نشدن مسابقات ورزشی ادامه خواهد داشت؟
بستک نیوز ، مردم بستک و دیگر نقاط استان هرمزگان و کشور که از دیدن این مسابقات به دلیل بی تدبیری مسئولان صدا و سیما محروم می باشند منتظر پاسخ های قانع کننده ای از این نهاد می باشند تا تکلیف خود را در مورد پخش کردن یا نکردن مسابقات ورزشی بدانند.

انتهای پیام/.