مسئولین باید جلوی مفاسد اخلاقی و ظاهری را بگیرند

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی با استناد به آیات قرآن گفت: دو نوع لباس وجود دارد یکی لباس ظاهر که عیوب ظاهری انسانها را می پوشاند و لباس دیگر، […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی با استناد به آیات قرآن گفت: دو نوع لباس وجود دارد یکی لباس ظاهر که عیوب ظاهری انسانها را می پوشاند و لباس دیگر، لباس تقواست که لباس باطنی محسوب می شود که ارزش انسان نیز به میزان تقوای الهی اوست.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به آیات قرآن اظهار کرد: پوشاندن کار خداست همانطور که لباس پوشاننده عیوب است. در قرآن کریم نیز زن و مرد برای یکدیگر به لباس تعبیر شده اند که باید سعی کنند تا عیوب یکدیگر را بپوشانند و برهنگی نیز کار شیطان است.

وی تصریح کرد: در جامعه متاسفانه پوشش بعضی از خانم ها اصلا مناسب نیست و پوشش آنها کوتاه و بدن نماست که این نوع پوشش در شان زنان مسلمان نیست.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تاکید کرد: مسئولین باید جلوی مفاسد اخلاقی و ظاهری را بگیرند تا کی می خواهند دست روی دست بگذارند و جلوی این مفاسد را نگیرند و چشم پوشی کنند.

وی افزود: مشکلات و مفاسد در فضای مجازی نیز بیداد می کند و افراد از طریق آن انواع آموزش ها شامل: فساد، نحوه ی دوست یابی، نحوه ی ارتباط دختر و پسر، نحوه ی ارتباط نامحرم با نامحرم را یاد می گیرند که فساد در حال شیوع است که این زنگ خطر است. فسادی چون مصرف مشروبات الکلی که در جامعه بیداد می کند که حتی در مراسمات جشن و عروسی ها نیز توزیع می گردد.

امام جمعه شهرستان بستک بیان کرد: جامعه اسلامی باید محل امنیت خاطر مردم باشد و همه در برابر جامعه مسئولیم و امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و شرعی است.

وی در خطبه دوم به افتتاح دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و به بیان ویژگی های نمایندگان مجلس از دیدگاه رهبر معظم انقلاب پرداخت که شامل: متعهد بودن به قانون اساسی، شجاع بودن و مرعوب آمریکا نشدن، علاقمند به پیشرفت واقعی کشور، ایستادگی در برابر دخالت های بیگانگان، انجام کار برای خداوند و خدمت به خلق خدا و ریل گذاری برای اقتصاد درون زا واقعی است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) که به بیان عبارت “جهاد کبیر” پرداختند نیز اشاره کرد که معنا و مفهوم این عبارت، ایستادگی و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن است.

وی در پایان انتخاب آیت الله جنتی را به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری تبریک گفت و وی را یار دیرینه حضرت امام (ره) معرفی کرد و برای اعضای مجلس خبرگان آرزوی توفیق کرد و افزود: امیدواریم این مجلس خبرگان یک مجلس انقلابی و رهرو امام و رهبری باشد.