آبگرم تدرویه ،‌ مکانی کم نظیر در استان هرمزگان و موانع پیش روی آن

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ،‌ آبگرم تدرویه یکی از چشمه های کم نظیر استان هرمزگان است که به خاطر جاذبه های طبیعی و خاصیت درمانی آب های گوگردی آن همه ساله گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است. از ویژگیهای منحصر به فرد این منطقه که از طرف میراث فرهنگی به عنوان […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ،‌ آبگرم تدرویه یکی از چشمه های کم نظیر استان هرمزگان است که به خاطر جاذبه های طبیعی و خاصیت درمانی آب های گوگردی آن همه ساله گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است.

از ویژگیهای منحصر به فرد این منطقه که از طرف میراث فرهنگی به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی گردیده ، وجود دو چشمه جدا ازهم می باشد که یکی بسیار گرم و دیگری ولرم می باشد که این مهم باعث شده است که بتوان در تمام فصول سال دمای آب استخر را به دلخواه تنظیم نمود و محدودیت زمانی برای استفاده از ابگرم ایجاد نگردد.

این منطقه که درگذشته با هدف درمانی مراجعه مورد استفاده واقع می شده است ،‌د رسال های اخیر به یک مکان تفریحی درمانی برای گذراندن اوقات فراغت مردم تبدیل گشته است. لذا در این راستا و در جهت اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و توسعه پایدار دهیاری و شورای اسلامی تدرویه در سال ۹۴ اقدام به تاسیس شرکت آبگرم وحدت تدرویه بستک با مشارکت حداکثری اهالی تدرویه نمود.

شرکت مزبور تصمیم دارد مجتمعی ویژه و با تمامی امکانات تفریحی و گردشگری و با احتساب خاصیت درمانی در این منطقه  احداث نماید. هرچند طی این دوسال خدمات بهتری نسبت به گذشته به گردشگران ارائه می شود اما با توجه به روند کند و پیچیده بوروکراسی اداری جهت واگذاری و شروع اقدامات عملیاتی و همچنین عدم وجود جاده آسفالته جهت دسترسی آسان، تاکنون به صورت سنتی باقی مانده است که همت بیشتر مسئولین را می طلبد.

البته ناگفته نماند در سال گذشته بخشدار مرکزی و فرماندار بستک کمک شایانی به این مجموعه کرده اند. امید است در این سال که از طرف مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری گردیده است مشکلات پیش روی این مجموعه با تدبیر مسئولین به سرانجام برسد.

انتهای پیام/آ