آلومینیوم المهدی را به اسم خصوصی‌سازی غارت کردند

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شهریار مشیری پنج‌شنبه‌شب در نشست صمیمی جمعی از صاحب‌نظران سیاسی و علمی استان هرمزگان با انتقاد از بی‌توجهی دولت‌ها به توسعه هرمزگان اظهار داشت: در استان‌هایی چون خوزستان هم‌زمان با احداث صنایع، توسعه و پیشرفت هم رفت اما در استان هرمزگان فقط صنایع آمد و هیچ پیشرفت و […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شهریار مشیری پنج‌شنبه‌شب در نشست صمیمی جمعی از صاحب‌نظران سیاسی و علمی استان هرمزگان با انتقاد از بی‌توجهی دولت‌ها به توسعه هرمزگان اظهار داشت: در استان‌هایی چون خوزستان هم‌زمان با احداث صنایع، توسعه و پیشرفت هم رفت اما در استان هرمزگان فقط صنایع آمد و هیچ پیشرفت و توسعه‌ای را به دنبال نداشت.

وی افزود: طبق آماری که بنده داشتم فقط پالایشگاه نفت در بندرعباس روزی ۷ میلیون دلار صادرات نفت در چند سال گذشته داشت که به مراتب در حال حاضر بیشتر است اما هیچ خدماتی، نه احداث راه، نه درمانگاه و نه هیچ چیز دیگری را برای مردم این استان به‌دنبال نداشته است. با توجه به وجود این همه صنایع در استان حتی در بحث ورزشی هم ما در فقر به سر می‌بریم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس هفتم با بیان اینکه دولت به روش کمیته امدادی کشور را اداره می‌کند و به هر استان به اندازه کرمش کمک می‌کند، تصریح کرد: مردم هرمزگان از روی نجابت مطالبه‌گر نبودند، آلومینیم المهدی را به اسم خصوصی‌سازی غارت کردند و به جز آقای مرادی دیگر نمایندگان مجلس حاضر به امضای اعتراض‌نامه نشدند و در تحصن این کارگران هم شرکت نکردند و در کنار مردم قرار نگرفتند.

مشیری به ضعف مسؤولان در امر مطالبه درآمدهای استان از دولت اشاره و عنوان کرد: ۸۰ درصد درآمدهای ناخالص کشور از سه استان هرمزگان، خوزستان و بوشهر کسب می‌شود و با تلاش نمایندگان این استان‌ها در دولت نهم و دهم فقط دو درصد از این درآمدها به این سه استان به تصویب رسید.

وی در ادامه یادآور شد: هنگامی‌که کل درآمدهای هر استان به حساب دولت واریز می‌شود استان‌ها نیز برای دریافت اندک سهم خود باید به دولت رجوع کند که متاسفانه به دلیل عدم وجود حتی یک هرمزگانی در پیکره دولت همیشه استان هرمزگان به حقی که باید به آن دست یابد نمی‌رسد و استان‌هایی که نماینده در بدنه دولت دارند سهم بیشتری دریافت می‌کنند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس هفتم اضافه کرد: نمایندگان و دولت‌مردان به دنبال توسعه استان نبودند اما در زمان استانداری آقای مقتدایی خدمات ارزنده‌ای در استان هرمزگان صورت گرفت در زمان نمایندگی اینجانب پیگیری‌های لازم جهت راه‌سازی در استان انجام شد که وزیر راه زیر بار نرفت و همکاری نکرد که در همان زمان هم چون همبستگی در بین نمایندگان استان وجود نداشت حتی در بحث استیضاح وزیر راه هم به بنده کمک نکردند که از نمایندگان سایر استان‌ها کمک گرفتم و آقای خرم استیضاح شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در راه پیشرفت استان باید یقه بالادستی‌ها را گرفت و از آنها نترسید، متأسفانه در استان مسؤول دلسوز نداریم و اگر مسؤولان این استان نترسند و پیگیر مطالبات باشند، مطمئناً وضعیت هرمزگان را بهتر خواهد کرد.

منبع : فارس

انتهای پیام/آ