مسؤولان عالی هرمزگان تاب انتقاد ندارند/ عدم توسعه‌یافتگی هرمزگان مربوط به داخل استان است

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، محمود رئوفی پنجشنبه شب در نشست جمعی از صاحب‌نظران سیاسی و علمی استان هرمزگان ضمن قدردانی از تشکیل چنین جلساتی اظهار داشت: حرکت مثبت آقای مرادی در برگزاری نشست هم‌اندیشی و دعوت از افرادی با گرایش‌ها و دیدگاه‌های مختلف امری قابل تحسین است. وی افزود: نظر ما بر […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، محمود رئوفی پنجشنبه شب در نشست جمعی از صاحب‌نظران سیاسی و علمی استان هرمزگان ضمن قدردانی از تشکیل چنین جلساتی اظهار داشت: حرکت مثبت آقای مرادی در برگزاری نشست هم‌اندیشی و دعوت از افرادی با گرایش‌ها و دیدگاه‌های مختلف امری قابل تحسین است.

وی افزود: نظر ما بر این است که از مجموع نمایندگان استان که متشکل از چهار نماینده است عمدتا آقای مرادی و گاها آقای هاشمی پیگیری مسائل استان در بخش اقتصادی هستند و دیگر نمایندگان هرمزگان سکوت اختیار کرده‌اند و هیچ مطالبه‌گری برای احقاق حقوق این مردم را دستور کار خود قرار نداده‌اند.

فعال سیاسی و اجتماعی استان هرمزگان تصریح کرد: ما می‌توانیم تفکرات سیاسی و منافع استان را جمع کنیم یعنی وقتی بحث منافع استان به میان می‌آید آن جناح سیاسی را در تعلیق قرار دهیم و دلبستگی سیاسی و فرهنگی را کنار بگذاریم و فقط به استان هرمزگان فکر کنیم و منطقه‌ای بیندیشیم و سوگیری سیاسی را مد نظر قرار ندهیم.

رئوفی عنوان داشت: جمع‌بندی سیاسی در جهت تامین منافع استان هرمزگان یک امر ضروری است و کار بسیار سختی بوده و پایگاه قدرت ما در تهران ضعیف است و تا این امر تقویت نشود مطالبه‌گری ما از درون استان بالاتر نخواند رفت که وظیفه نمایندگان استان و ادوار گذشته در این خصوص بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: ما مطالبات خود در سطح استان را باید از طریق نمایندگان استان و سیاسیون و نخبگان مطرح کنیم و این به آن معنا نیست که نخبگی را فقط در بحث مدارک دانشگاهی و حوزوی ببینیم بلکه هر کسی در قشر خود از نفوذ و مقبولیت در آن قشر برخوردار است.

این عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان تاکید کرد: برخی آقای مرادی نماینده محترم و پرتلاش مردم بندرعباس را به عضویت در جبهه پایداری متهم می‌کنند که در پاسخ به این افراد کوته‌فکر باید بگوییم که ایشان مستقل عمل کرده و خواهد کرد و به فرض اینکه در این جبهه هم عضویت داشته باشد مگر جبهه پایداری چه مشکلی دارد که آن را زیر سؤال می‌برند.

رئوفی با اشاره به تاثیرگذاری عوامل درون‌زا و عوامل برون‌زا در عدم توسعه‌یافتگی استان یادآور شد: ۹۰ درصد از عواملی که باعث عدم توسعه‌یافتگی هرمزگان شده است به درون استان مربوط است و فقط ۱۰ درصد از این عوامل به سیاست‌های تعریف شده از تهران برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه سیاسیون و مسؤولان استان خودزنی کردند، گفت: مسؤولان عالی در استان، مطالبه‌گری اشخاص مختلف که با دلسوزی، عملکرد آنان را مورد نقد قرار می‌دهند را با توهین و متهم کردن آنان به فساد پاسخ می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در هرمزگان نیازمند یک همبستگی منطقه‌ای هستیم تا مطالبات خود را با منطق و عقلانیت پیش ببریم و در کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد که در پنج منطقه مدیر بومی منصوب شده است اما در دو منطقه آزاد قشم و کیش از مدیران غیر بومی استفاده شده است.