آغاز برداشت کنار پیوندی در بستک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد: با توجه به سطح زیر کشت ۳۰ هکتاری کنار در شهرستان بستک پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۲۱۰ تن کنار پیوندی به بازار مصرف عرضه شود. به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از جهانگیریه؛  شهرام کریم زادگان مدیر جهاد کشاورزی […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد: با توجه به سطح زیر کشت ۳۰ هکتاری کنار در شهرستان بستک پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۲۱۰ تن کنار پیوندی به بازار مصرف عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از جهانگیریه؛  شهرام کریم زادگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در گفتگو با جهانگیریه گفت: کنار همان میوه درخت سدر و نوعی میوه گرمسیری است که محل پیدایش اولیه آن کشورهای جنوب آسیای مرکزی است که ارقام هیربد (نوع کشیده) و کریکت بال (نوع گرد کوچک) از مهمترین ارقام کنار کشت شده در استان  است.

وی افزود: سطح زیر کشت کنار در شهرستان بستک ۳۰ هکتار است که پیش بینی می شود امسال ۲۱۰ تن محصول از این سطوح برداشت شود و عمده کشت این محصول در روستاهای دهنگ، انوه، کوهیج، چاهبنارد و فتویه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک اظهار کرد: درخت کنار در برابر کم آبی و شوری مقاوم است و با شرایط اقلیمی جنوب کشور سازگار است و باتوجه به جدید بودن احداث باغات کنار در شهرستان تمامی سطوح زیر کشت مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار می باشد.

وی عنوان کرد: میوه کنار سرشار از قند، ویتامین سی و بی و املاح معدنی و فسفر است و میوه کنار معمولا به صورت تازه مصرف می شود کمپوت کنار، پودر کنار خشک، مربای کنار، ترشی و ژله از فرآورده های این محصول است.

کریم زادگان در پایان یادآور شد: برداشت کنار پیوندی در شهرستان از بهمن ماه شروع و تا اوایل فروردین ادامه می یابد.

انتهای پیام/آ