افتتاح سفره خانه سنتی گتاو به دست مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان+گزارش تصویری

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سفره خانه سنتی روستای گتاو که با مشارکت اداره میراث فرهنگی و گردشگری درست شده بود امروز با حضور ضیایی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان افتتاح شد. ضیایی در آیین افتتاح این مکان گردشگری گفت ، استان هرمزگان هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین مقاصد […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سفره خانه سنتی روستای گتاو که با مشارکت اداره میراث فرهنگی و گردشگری درست شده بود امروز با حضور ضیایی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان افتتاح شد.

ضیایی در آیین افتتاح این مکان گردشگری گفت ، استان هرمزگان هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شده است که هرساله در عید نوروز پذیرای بیش از ۳ میلیون گردشگر در این استان هستیم.

وی تصریح کرد ،شهرستان بستک با بیش از ۶۰ آثار ملی و ثبت شده جایگاه بسیار مهمی در استان هرمزگان دارد و امیدواریم با تزریق اعتبارات و تسهیلات بانکی در جهت گردشگری و صنایع دستی بستک را بیشتر از قبل در استان مطرح کنیم.

ضیایی در پایان گفت ، سعی داریم در سال آینده بیشترین اعتبارات را به سمت شهرستان بستک سوق دهیم ،وی ادامه داد ؛ در استان هرمزگان در حال تشکیل ۸ خانه صنایع دستی می باشیم که امید داریم ۲ باب از این خانه ها در شهرستان بستک افتتاح شود.

گفتنی است سفره خانه سنتی کوه سنگی گتاو در محیطی دلنشین ، جذاب ، خاص و با معماری زیبا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری احداث شده است که پیش بینی می شود فضای مناسبی جهت جذب توریست و گردشگر به این شهرستان باشد.

لازم به ذکر است روستای گتاو یکی از روستاهای بخش جناح و در کیلومتر ۱۵جاده قدیم بستک – بندرلنگه قرار دارد.

گزارش تصویری

انتهای پیام/آ