نشست مشترک فرمانداران هرمزگان با رؤسای دفاتر شورای نگهبان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، اولین نشست مشترک فرمانداران ۱۳ شهرستان هرمزگان با رؤسای دفاتر شورای نگهبان در شهرهای مختلف استان عصر امروز و با میزبانی استانداری هرمزگان برگزار شد. در این نشست که با حضور استاندار هرمزگان و اعضای ستاد انتخابات استان هرمزگان برگزار شد، جادری استاندار هرمزگان، علی اکبر وحیدی رئیس دفتر […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، اولین نشست مشترک فرمانداران ۱۳ شهرستان هرمزگان با رؤسای دفاتر شورای نگهبان در شهرهای مختلف استان عصر امروز و با میزبانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

در این نشست که با حضور استاندار هرمزگان و اعضای ستاد انتخابات استان هرمزگان برگزار شد، جادری استاندار هرمزگان، علی اکبر وحیدی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان هرمزگان و بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان و رئیس ستاد انتخابات این استان به تشریح اولویت‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری در کل استان و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان پرداخته و گزارشی نیز از اقدامات صورت گرفته در دوره گذشته انتخابات در ۷ اسفندماه ۹۴ نیز بیان کردند.

تأکید بر حفظ حریم اخلاق در انتخابات، جلوگیری از مخدوش شدن افکار عمومی، جلوگیری از عبور از خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی، تلاش برای بالابردن مشارکت اجتماعی و حضور حداکثری مردم در انتخابات از جمله تأکیدات سخنرانان این نشست مشترک بود.

جادری استاندار هرمزگان در این نشست بر اهمیت رصد دقیق فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها و کنترل مستمر فضای مجازی و نحوه فعالیت کاندیداها و هواداران‌شان و همین طور جمع‌آوری سخنرانی سخنرانانی که برای حمایت از کاندیداها در شهرهای مختلف حضور می‌یابند شد و همین طور بر ضرورت تعامل حداکثری میان فرمانداران و روسای دفاتر شورای نگهبان در هر کدام از شهرستان‌ها تأکید کرد.

وحیدی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان هرمزگان هم در این نشست از برنامه‌ریزی‌های مستمر شورای نگهبان برای صیانت از آرای مردم در فرآیند انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور بر عهده مجلس شورای اسلامی است اما در زمینه نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در غرب استان هرمزگان و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در سراسر استان، برنامه‌های لازم تدارک دیده شده است که امیدواریم بتوانیم با همکاری هیأت‌های اجرایی، امکان اجرا و انجام آنها را به طور دقیق فراهم کنیم.

اکرمی رئیس ستاد انتخابات هرمزگان نیز در بخشی از این نشست با اشاره به تقویم زمانی آغاز فعالیت‌های اجرایی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میاندوره‌ای مجلس در غرب استان هرمزگان، عنوان کرد: صیانت از رای مردم و کمک به مشارکت بالا در این دوره از انتخابات دو تاکید مهم وزارت کشور و ستاد انتخابات است که ما نیز در استان ملزم به اجرای دقیق آن هستیم.

در بخش جنبی این نشست مشترک نیز فرمانداران و رؤسای دفاتر شورای نگهبان در استان هرمزگان در جلسه‌ای سه ساعته به بحث و بررسی اقدامات و بررسی نقطه‌نظرات مطرح در این زمینه پرداختند.

منبع : فارس

انتهای پیام/آ