فرزندان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از دریافت وام بهره مند می شوند / پرداخت ۶۰ فقره وام اشتغال بالغ بر ۲ میلیارد ریال

طی شش ماهه ابتدای سال جاری ۵ کمیسیون وام های اشتغال و خودکفایی در محل مدیریت امداد تشکیل گردید که تعداد ۶۷ طرح بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال مورد بررسی و تایید قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سلیمان رحمانی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بستک طی گفتگویی در ارتباط با […]

طی شش ماهه ابتدای سال جاری ۵ کمیسیون وام های اشتغال و خودکفایی در محل مدیریت امداد تشکیل گردید که تعداد ۶۷ طرح بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال مورد بررسی و تایید قرار گرفت.rahmani-emdad

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سلیمان رحمانی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بستک طی گفتگویی در ارتباط با شرایط دریافت وام های اشتغال این نهاد گفت: سرپرستان خانوار و فرزند مددجوی تحت حمایت و مددجویان تک و چندخدمتی از این وام ها بهره مند می شوند که بر این اساس ۶۰ فقره وام خوداشتغالی و ۷  فقره وام مشاغل خانگی به مددجویان و مجریان طرح های خود اشتغالی بستک در شش ماهه نخست امسال پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال کاهش وابستگی مددجویان به این نهاد و توانمندسازی خانواده‌هاست افزود: ۶۷ فقره وام خود اشتغالی و مشاغل خانگی در طرح های کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و تبدیلی، تکمیلی و توسعه ای با تنوع مشاغلی همچون ۴۱ فقره پرونده خدماتی، ۱۷  فقره پرونده دامداری و ۲  فقره پرونده کشاورزی با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال به نیازمندان پرداخت شده است.

رحمانی اظهار داشت: از مجموع ۶۷ فقره وام اشتغال ، ۶۱ فقره از محل تسهیلات قرض الحسنه بانک ها و مابقی آن از محل اعتبارات امدادی به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بستک گفت: بیشترین تعداد وام اشتغال در طرح خودکفایی با ۶۰ فقره و اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به نیازمندان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی شده در شش ماهه دوم سال جاری بتوانیم برای ۱۵۰ نفر از مددجویان شغل ایجاد نماییم که ۲۵ درصد مشاغل خانگی می باشند.

سلیمان رحمانی کل اعتبار اختصاص داده شده به این نهاد در شهرستان را مبلغ ۱۷ میلیارد و  ۷۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: مبلغ ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جذب شده که بیشترین سهم اعتبارات پرداختی مربوط به بانک ملی می باشد.

انتهای پیام / ش.ز