سید محمد علی توانا (متولی) به ملکوت اعلی پیوست

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سید محمد علی توانا معروف به متولی و از سادات روستای چاه بنارد از توابع شهرستان بستک بعد گذراندن چند روز بیماری دیشب در بیمارستان بندرعباس و در سن ۱۲۰ سالگی به ملکوت اعلی پیوست. سید محمد علی توانا معروف به ‘متولی’  به سبب حسن اخلاق خود باعث […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، سید محمد علی توانا معروف به متولی و از سادات روستای چاه بنارد از توابع شهرستان بستک بعد گذراندن چند روز بیماری دیشب در بیمارستان بندرعباس و در سن ۱۲۰ سالگی به ملکوت اعلی پیوست.

photo_2016-11-02_09-36-26

سید محمد علی توانا معروف به ‘متولی’  به سبب حسن اخلاق خود باعث جذب مردم شیعه و سنی در منطقه خلیج فارس شده بود.

“سیدمحمد متولی” در بسیاری از خدمات عام‌المنفعه از عمران و آبادی منطقه تا کمک به محرومان از هیچ کوششی دریغ نکرده بود.

توانا در روستای چاه بنارد از توابع بستک می زیست که بیشتر اهل سنت هستند و خود نیز از بزرگان مذهب تسنن در شاخه شافعی به شمار می رود.
در روستای چاه بنارد مقبره ای وجود دارد، که متعلق به امامزاده سید محمد منصـور از بزرگان و ســاداتی است که حدود ۷۰۰ سال پیش در منطقه گـــوده می زیستند؛ این ســـادات همچون سایر نوادگان و فرزندان رسول اکرم(ص) از پرهیزکاران و نیکوکاران عصر خود بوده اند.
نسب این سید بنا بر نقل اساتید پژوهشگر به امام موسی کاظم(ع) می رسد، این بنا توسط مریدان حضرت خاندان توانا (متولی) اداره می شود.
گفتنی است مراسم تشیع پیکر این انسان والا مقام امروز چهارشنبه دوازدهم آبان رأس ساعت ١١ صبح از بندرعباس آغاز می‌شود و طبق برنامه، استقبال از پیکر ایشان ساعت ١۴ در دوراهی روستای تدرویه آغاز و نماز میت ساعت ١۵ در مسجد جامع چاه‌بنارد اقامه خواهد شد.