نقشه راه و راهبرد امام راحل برای تمام نسل‌ها زنده است

امام جمعه موقت شهرستان بستک گفت: نگاه ظلم ستیزی امام محدود به مرزهای ایران اسلامی نبود.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی دمی زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت مردم به دوری از گناه و تقوای الهی گفت: عمر ما باید در راه عبادت خداوند بگذرد در حالیکه بیشتر انسان‌ها عمرشان در راهی می‌گذرد که تعلقات دنیوی آن‌ها را از خداوند جدا می‌کند.

وی افزود: انسان اگر به دنبال عبودیت است باید حواسش باشد تا تعلقات دنیا او را فریب ندهد و عمرش در خسران نگذرد. گاهی باید با خودمان فکر کنیم که در این دنیای فانی، قرار است چه به ما بدهند که از لذایذ آن دل نمی‌کنیم؟ ارزش انسانیت خودمان را نشناخته‌ایم و آن را خرج دنیای فانی می‌کنیم.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه دوم ضمن تسلیت فرارسیدن نیمه خرداد و رحلت امام خمینی (ره)، به بیان شخصیت ایشان پرداخت و گفت: بزرگترین دستاورد امام راحل حکومت اسلامی است. ایشان طلبه ساده‌ای بود که تمام ثروت و دارایی اش، اعتماد و توکل به خداوند بود.

وی خاطرنشان کرد: در روزگاری که هم شرق و هم غرب فکر می‌کردند دوران دین و خداپرستی تمام شده و باید همه آنان برچیده شوند امام راحل به عنوان یک فقیه و عالم روشن ضمیر، توانست از پایگاه دین و با حمایت مردم در سراسر این سرزمین پرچم اسلام را به اهتزاز دربیاورد و در دهان شرق و غرب عالم بزند.
حجت الاسلام والمسلمین دمی زاده در ادامه اظهار داشت: نگاه ظلم ستیزی امام محدود به مرزهای ایران اسلامی نبود امروزه در هر جای عالم، هر حق‌طلب و آزادی‌خواهی باشد که کمترین شناخت را نسبت به مکتب امام داشته باشد هیچگاه در مقابل ظلم و ظالم سکوت نخواهد کرد.

وی در پایان گفت: جوانی که با منظومه فکری امام آشنا باشد می‌تواند به عنوان یک انسان مفید و اثرگذار در سطوح مختلف جامعه حضور داشته باشد امام ما تاریخ انقضا ندارد و هر روز، نقشه راه و راهبرد او برای تمام نسل‌ها زنده است.

انتهای پیام/