کلنگ زنی مجدد پروژه نیمه تمام ورودی بستک پس از حدود چهارسال وقفه در آستانه انتخابات! کلنگ زنی برای یک پروژه نیمه تمام در دستور کار نماینده مجلس

سرپرست فرمانداری شهرستان بستک، از کلنگ زنی چند پروژه راهداری در شهرستان بستک با حضور نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی خبر داد و واکنش‌هایی از سوی مردم در فضای مجازی به دنبال داشت.

به گزارش بستک نیوز، عصر دیروز سرپرست فرمانداری شهرستان بستک در مصاحبه‌ای با خبرنگار این پایگاه خبری، از کلنگ زنی چند پروژه راهداری در شهرستان بستک با حضور نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی خبر داد و واکنش‌هایی از سوی مردم در فضای مجازی به دنبال داشت، کلنگ زنی بلوار ورودی شهر بستک از سمت گردنه شورز نیز یکی از آن پروژه‌ها بود؛ در واقع کلنگ زنی برای پروژه نیمه تمامی که ابنیه‌ها و بخشی از آن در دوره گذشته انجام شده است و با شروع به کار مجلس یازدهم این پروژه مهم و حیاتی شهر بستک، نیمه تمام به حال خود رها شد، اما اصل ماجرا چیست؟

در گذشته، احداث بلوار ورودی از سمت لار به طول ۴/۵کیلومتر و در امتداد گردنه شورز توسط دکتر ناصر شریفی نماینده وقت در مجلس و مسئولین راهداری، در جهت ایمن و زیباسازی ورودی شهر پیگیری شد، که در نهایت با پیگیری ایشان، این پروژه با کد و شماره ردیف ۱۳۰۳۰۱۶۰۸۰ از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار آن به استان ابلاغ و پس از طی مراحل اداری، تشریفات و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، پروژه طی قرارداد شماره ۶۴/۱۷۸۴۱ مورخ ۹۷/۴/۳۱ به پیمانکار واگذار شد.

پس از اصلاح و بهسازی گردنه شورز، ابنیه‌ها و بخشی از بلوار ورودی شهربستک نیز از سوی پیمانکار احداث شد که پس از انتخابات مجلس به دلایلی که برای عموم مردم اظهر من الشمس است، این پروژه عمرانی متوقف شد، در پی توقف طولانی مدت این پروژه دارای ردیف اعتباری، پیشتر، غلامحسین عابری عضو شورای ششم شهر بستک نیز با واکنش به این موضوع طی مصاحبه‌ای از استاندار هرمزگان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به دلیل نقش نظارتی مجلس خواست تا دلیل توقف این پروژه مهم را بررسی و به مردم اطلاع دهند، سوالی که تا به امروز پاسخی دریافت نکرده است.

اما امروز با قرار گرفتن در آستانه انتخابات خبر کلنگ زنی این پروژه متوقف شده از سوی سرپرست فرمانداری بستک اعلام می‌شود.

پروژه‌های راه خور، بلوار ورودی بستک و باند دوم محور بستک‌بندرلنگه از شهر بستک تا سه راهی کتل پروژه‌های نیمه تمامی است که بعضی از آن‌ها با مشارکت خیرین از گذشته شروع شده و نیمه تمام رها شده بود، که مشخص نیست چه الزامی برای کلنگ زنی مجدد پروژه‌های نیمه تمام وجود دارد؟ چیزی که به نظر می‌رسد مسئولین یا با واژه کلنگ زنی آشنایی ندارند یا مفهوم آن را به درستی درک نکرده اند!

برای مردم جای سوال است که کلنگ زنی برای پروژه‌های نیمه تمامی که بیش از سه سال متوقف شده و حال، تنها چند ماه مانده به انتخابات با چه اهدافی، مجددا با چنین تشریفاتی کلنگ زنی می‌شوند؟ تشریفاتی که مشخص نیست هزینه‌های سرسام‌آور آن از چه محلی پرداخت می‌شود؟

در پایان باید گفت وجدان بیدار جامعه نمی‌داند از کدامین دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، هزینه‌های خسارات‌وار به مردم در اثر ترک فعل‌های انجام شده در متوقف کردن وعدم پیگیری این پروژه‌های نیمه تمام و حیاتی که میشد در زمان‌بندی خود با یک پنجم قیمت امروز انجام بگیرد و طی چند سال توقف ما بالتفاوت آن امروز باید از جیب مردم بی‌گناه هزینه شود را مطالبه کند!؟ موردی که به نظر نمی‌رسد دادخواهی برای آن حداقل در استان ما وجود داشته باشد!

آرمان اسدپور

انتهای پبام/