امام جمعه شهرستان بستک:

 برخی از افراد شیفته غرب هستند و همیشه ساز مخالف می‌زنند / بصیرت و آگاهی مردم ایران مثال زدنی است

امام جمعه شهرستان بستک گفت: یکی از مهمترین موارد بصیرت سیاسی و اجتماعی مردم این است که خواسته‌ها و برنامه‌های دشمن را تشخیص دهیم.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به مسئله بصیرت و آگاهی مردم اظهار داشت: طی چند سال گذشته، در بیانات رهبر معظم انقلاب اشارات فراوانی به این مسئله شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین موارد بصیرت سیاسی و اجتماعی مردم این است که خواسته‌ها و برنامه‌های دشمن را تشخیص دهیم. مردم و مسئولینی که از برنامه دشمن بی‌خبرند ممکن است ناخودآگاه، کاری کنند که در راستای اهداف دشمن باشد به همین خاطر هر چه آگاهی ما در زمینه‌های مختلف افزایش پیدا کند جلوی دسیسه‌های دشمن گرفته می‌شود. هرچند برخی از افراد شیفته غرب هستند و همیشه ساز مخالف می‌زنند.

امام جمعه شهرستان بستک رهبر انقلاب را در هوشمندی و مدیریت یک شخصیت مثال زدنی دانست و گفت: ایشان قبلا در جایی به این مسئله اشاره داشتند که لایه سه‌گانه دشمن به این صورت است که با فشار اقتصادی، ملت ایران را در مسیر خودش قرار دهد و از اهداف نظام دور کند. پس از آن با فشار روانی، نقاط قوت ما را به نقاط ضعف تبدیل می‌کند و خدمات نظام را کمرنگ جلوه می‌دهد. در پایان با فشار عملی هوشمند، از یک جریان استفاده و حادثه ایجاد می‌کنند تا به مردم لطمه وارد شود و یا کسانی را شهید کنند. برنامه ریزی آن با عاملان خارج از کشور است و خودفروخته‌های داخل هم آن را اجرا می‌کنند. از ۴۰ سال گذشته دشمنی‌ها علیه ما آغاز شده و همچنان ادامه دارد اما بصیرت و آگاهی مردم ایران مثال زدنی است.
وی در ادامه ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: دختران ما الگویی بالاتر از ایشان ندارند و بهترین الگو حجاب و عفاف فاطمی است. اگر دشمن در جامعه ما اغتشاش ایجاد می‌کند قطعا بانوان ما تحت تاثیر این حرکات قرار نخواهند گرفت. دشمن برای از بین بردن فرهنگ ناب علوی و فاطمی، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند. مسئله حجاب مسئله بسیار مهمی است که بیش از گذشته باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روز ملی جمعیت بیان داشت: رهبر انقلاب ۱۲ سال قبل تذکر دادند که فرزندآوری بیشتر شود اما متاسفانه از طرف دستگاه‌های زیربط توجهی نشد و در حال حاضر جمعیت کشور رو به پیری است.

وی تصریح کرد: جامعه پیر یک جامعه شکننده می‌شود و اگر آن را تهدید کنند به راحتی جلوی بقیه کشورها کم می‌آورد. اگر نیروی جوان نباشد مشکلات فراوانی گریبانگیر کشور می‌شود و بحران‌های زیادی هم پیش می‌آید.

انتهای پیام/