نقد و بررسی کتاب «برایم شمع روشن کن» در کانون پرورش فکری بستک

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بستک گفت: این برنامه جزء پیش‌بینی برنامه های سال ۱۴۰۱ با عنوان دو پنجره (دید نو ، کتاب نو) است.

به گزارش بستک نیوز، زهرا رحمانی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بستک طی گفتگویی با اعلام اینکه در مرکز بستک، نقد کتاب به صورت فصلی برگزار می شود گفت: این برنامه جزء پیش‌بینی برنامه های سال ۱۴۰۱ با عنوان دو پنجره (دید نو ، کتاب نو) است که پس از معرفی کتاب طی نشست اعضا با همراهی مربی ادبی با هدف تحلیل محتوایی و ظاهری و همچنین تقویت دیدگاه نقادانه به تحلیل کتاب می پردازند.

وی افزود: کتاب «برایم شمع روشن کن» اثر مریم محمدخوانی کتاب انتخابی ویژه فصل زمستان بوده که در این مرکز مورد استقبال و نقد اعضای نوجوان قرار گرفته است.

رحمانی تصریح کرد: این رمان داستان زندگی دختری به نام ساراست که دوازده سالگی اش تبدیل به سخت ترین روزهای زندگی اش شده و فقط یک عکس دارد تا بتواند امید را به خانه‌شان برگرداند.

قابل ذکر است در نشست نقد و بررسی این کتاب، راحله حاجی‌نیا مربی ادبی این مرکز ابتدا در مورد نقد ظاهری و محتوایی کتاب توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه ۱۰ نفر از اعضای نوجوان، عناصر سازنده داستان، شخصیت پردازی، چالش ها و زاویه دید داستان را تحلیل کرده و با هم به بحث و گفتگو پرداختند.

انتهای پیام/