تولید بیش از ۱۶۰۰۰ تن گوشت سفید در سال ۱۴۰۱ در شهرستان بستک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: شهرستان بستک با دارا بودن ۱۱۱ واحد پرورش نیمچه گوشتی با ظرفیت ۲۸۶۷۰۰۰ قطعه جوجه ریزی در یک دوره و ظرفیت تولید بیش از ۶۱۶۹۵ تن در سال قطب تولید گوشت سفید در استان می باشد.

به گزارش بستک نیوز، سعدالله رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در گفتگویی اظهار داشت: شهرستان بستک با دارا بودن ۱۱۱ واحد پرورش نیمچه گوشتی با ظرفیت ۲۸۶۷۰۰۰ قطعه جوجه ریزی در یک دوره و ظرفیت تولید بیش از ۶۱۶۹۵ تن در سال قطب تولید گوشت سفید در استان می باشد که اشتغال بیش از ۴۴۳ نفر به صورت مستقیم را فراهم نموده است.

وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل منطقه و شرایط آب و هوایی شهرستان و مدیریت بسیار خوب بهره برداران، کیفیت پرورش نیمچه گوشتی عالی است به طوری که بازار خود را در سراسر استان و حتی استان های همجوار تثبیت نموده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از تولید بیش از ۱۶۰۰۰ تن گوشت سفید در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این تولید در ۳۲۶ واحد مرغداری و تعداد ۸۰۳۰۶۵۰ قطعه جوجه ریزی در شهرستان تحت نظارت و مدیریت عالی پرورش و کشتار شده اند.

وی همچنین به تکمیل زنجیره تولید و صنایع بالا دستی و پایین دستی پرورش طیور شهرستان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی کشتارگاه دوم تمام اتوماتیک طیور شهرستان و احداث کارخانه مرغ مادر و جوجه کشی و همچنین احداث واحد مرغ تخمگذار، راه پیشرفت و اشتغالزایی این صنعت بزرگ کشاورزی هموارتر و اقتصادی تر خواهد شد.

قابل ذکر است در حال حاضر تعداد ۱۲۸۳۴۷۰ قطعه جوجه به تولید ۲۳۱۰ تن گوشت سفید در حال پرورش می باشد که ۱۹۳۰۰ قطعه آن آماده کشتار و عرضه به بازار در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز می باشد.

انتهای پیام/