سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد:

رعایت الگوی کشت با رشد ۱۰۰ درصدی کاشت گندم در بستک

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: امسال ۴۵۶ هکتار گندم در سطح شهرستان کشت شده که بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

به گزارش بستک نیوز، سعدالله رحمانی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: ۷۵ درصد از این کشت ها بصورت مکانیزه و با دستگاه خطی کار انجام شده و آبیاری آنها نیز بصورت نواری و نوین در جهت صرفه جویی در مصرف آب صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کشت گندم در شهرستان از نیمه دوم آبان شروع شده و تا اواخر آذرماه ادامه داشته است.مهمترین ارقام کشت شده در شهرستان رقم سیروان – چمران است که پیش‌بینی می شود ۲۰۰۰ تن گندم از این سطح برداشت شود.

رحمانی عمده مناطق کشت شده گندم در شهرستان را روستاهای لاورمیستان، ایلود، فاریاب، کمشک، دهنگ و شهر کوهیج اعلام کرد و گفت: برداشت گندم از نیمه دوم فروردین ماه شروع و تا نیمه دوم اردیبهشت ادامه پیدا می کند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک در پایان اظهار داشت: خرید تضمینی گندم توسط دولت با قیمت مناسب، برنامه اصلاح الگوی کشت، اهمیت کاشت محصولات استراتژیک و برگزاری کلاس های ترویجی آموزشی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی باعث ترغیب کشاورزان به کشت گندم شده است.

انتهای پیام/