میراث فرهنگی بستک ماه‌هاست بدون متولی است، چرا آقای مدیرکل فکری به حال آن نمی‌کنند؟

با گذشت چندماه از انتصاب رئیس سابق اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک همچنان این اداره بدون متولی و رئیس رها شده است.

به گزارش بستک نیوز، شهرستان بستک از نظر تعداد آثار تاریخی و باستانی در رتبه اول استان هرمزگان قرار دارد و کمتر آثارِ باستانی و تاریخی این شهرستان وضعیت مناسبی دارند! این بناهای مهم و تاریخی با قدمت چندصدساله یا در حال تخریب‌اند و یا به حال خود رها شده‌اند!

در همین حال با گذشت چندماه از انتصاب ماشالله خنجی رئیس سابق اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک به عنوان بخشدار مرکزی بستک، همچنان این اداره بدون متولی و رئیس رها شده و انگار آقایان قرار نیست فکری به حال آن کنند!

شهرستانی که همه هرمزگان آن را به واسطه فرهنگ غنی آن می‌شناسند که جان مایه آن وجود همین آثار فرهنگی، تاریخی و صنایع دستی است که امروز این چنین بدون متولی و بدون برنامه‌ریزی رها شده است!

درخواست چندین باره فعالین میراث فرهنگی از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان این است که به این موضوع به قید فوریت رسیدگی و هرچه سریعتر یک فرد کارشناس و دلسوز برای برنامه‌ریزی، نگهداری و بازسازی این آثار مهم تاریخی در شهرستان بستک انتخاب کند. موضوعی که اگر در روزهای آینده سامان نپذیرد می‌تواند به عنوان یک تخلف اداری از طریق مراجع قضایی مانند سازمان بازرسی مورد کنکاش قرار بگیرد.

انتهای پیام/