فرماندار بستک خبر داد:

عملیات اجرایی تکمیل سد بزرگ لاورمیستان با اعتبار ۴۵ میلیارد تومان آغاز شد

سرپرست فرمانداری بستک از ابلاغ پروژه بزرگ تکمیل سد تغذیه مصنوعی لاورمیستان با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش بستک نیوز، دکتر ولی بستان در گفت و کو با بستک نیوز با اعلام این خبر افزود : تکمیل این سد به منظور تغذیه چاههای آب شرب و کشاورزی لاورمیستان به منظور افزایش کیفیت و کمیت تولید این چاهها پس از سالها وقفه با پیگیری ها و مساعدت مهندس دوستی استاندار هرمزگان با ابلاغ به پیمانکار آغاز شده است.

وی اضافه کرد: صبح امروز به همراه مهندس عیدانی مدیرعامل آب منطقه ای استان هرمزگان ضمن بازدید از این پروژه مهم و استراتژیک ، رسما عملیات اجرایی تکمیل این سد آغاز شد.بستان افزود : ذخیره منابع آبی براثر سیلاب در سفره های زیر زمینی و جلوگیری از هدر رفت آن و بهبود منابع آب کشاورزی از اهداف ساخت سد در این منطقه است .

دکتر بستان در پایان ابراز امیدواری کرد تکمیل این سد می تواند تاثیر به سزایی در بهبود کیفیت آب شرب شهر بستک ، جناح ، کوهیج و ۱۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر داشته باشد.

گفتنی است سد تغذیه مصنوعی لاورمیستان به طول ۶۴۰ متر و ارتفاع تاج ۸ متر و نیم از بستر رودخانه احداث خواهد شد که ظرفیت آبگیری ۱۷۰ هزار مترمکعب آب را دارد که تکمیل این سد می تواند آن را به یکی از بزرگترین سدهای تغذیه مصنوعی استان هرمزگان تبدیل کند.

انتهای پیام/