تسهیل در تفاهم با راه و شهرسازی باعث سرعت اجرای پروژه آبرسانی به شهرستان بستک می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از پیگیری اجرای خط انتقال آب چارک به جناح و بستک و تسهیل اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش بستک نیوز به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از پیگیری اجرای خط انتقال آب چارک به جناح و بستک و تسهیل اجرای این طرح خبر داد.

عبدالحمید حمزه‌پور در بازدید از اجرای این طرح که با حضور معاون مهندسی اداره کل راه و شهرسازی انجام شد گفت: مشخص شدن حریم راه و همچنین اجرای این محور، به تسهیل اجرای خط انتقال آب از چارک به جناح و بستک می‌انجامد.

وی با بیان اینکه در این بازدید موارد فنی با حضور معاون مهندسی اداره کل راه و شهرسازی پیگیری شد افزود: بخشی از اجرای خط انتقال نیازمند اجرای محور خور جناح حد فاصل دو شهرستان بندرلنگه و بستک و یا مشخص شدن حریم قانونی جاده است تا خط انتقال هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد.

مدیرعامل آبفا در عین حال تصریح کرد: بخشی از این خط انتقال را می‌توان از مسیر خط گاز احداث کرد که نیازمند اخذ مجوز است که موضوع از طریق آبفا، نماینده غرب استان و مجموعه استانداری پیگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت خط انتقال چارک به جناح و بستک گفت: در حال حاضر ۱۴ کیلومتر از این خط انتقال اجرا شده و یک مخزن و ۱۳ کیلومتر دیگر از خط انتقال در قالب دو قرارداد، پیمانکار آن مشخص شده است.

حمزه‌پور ادامه داد: ۱۰ کیلومتر باقی مانده نیز در مرحله خرید لوله است که پس از تفاهم با اداره کل راه و شهرسازی، عملیات آن اجرا خواهد شد.

وی افزود: با اجرای این خط انتقال و آب شیرین کن در چارک، دو شهر جناح، بستک و روستاهای مسیر از آب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در این روز همچنین به همراه احمد شاکری معاون بهره برداری شرکت از وضعیت آب شهرها و روستاهای شهرستان بستک و بندرلنگه و همچنین پروژه‌های آب شیرین کن و خط انتقال دهتل، وضعیت شهرک هنگویه و خط انتقال کمشک-گچویه نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/