برگزاری اختتامیه نخستین کارسوق فراگیر برنامه‌نویسی با همکاری آکادمی همراه اول

اختتامیه نخستین کارسوق فراگیر برنامه‌نویسی با حمایت و مشارکت همراه اول برگزار و جوایز برگزیدگان آن اهداء شد.

به گزارش بستک نیوز به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مراسم اختتامیه نخستین «کارسوق فراگیر برنامه‌نویسی یادواره شهید علم و فناوری مصطفی احمدی روشن» در یزد و با حضور جمعی از مسئولان آموزش و پرورش این استان، آکادمی همراه اول، مسئولان استانی، خانواده‌ها و دانش آموزان متوسطه اول مدارس استان یزد برگزار و برگزیدگان آن معرفی شد.

این رویداد که در ابتدای تابستان ۱۴۰۱ با آزمون ورودی بین علاقه مندان برنامه‌نویسی آغاز شده بود، در طول دوره برگزاری توانست ۱۰۰ نفر از دانش آموزان را با استفاده از دوره آموزش مقدماتی پایتون و برگزاری کارگاه و وبینارهای متنوع، در حوزه برنامه‌نویسی توانمند کند.

قبل از برگزاری اختتامیه این رویداد که ۲۹ مهر ۱۴۰۱ برگزار شد، دانش آموزان بازی‌های ساخته شده خود را در نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی به معرض دید عموم قرار دادند و همچنین در این مرحله، داوری مردمی بازی‌ها هم انجام گرفت.

همچنین همزمان با نمایشگاه، پنل تخصصی بازی‌سازی با موضوع زیست بوم بازی‌های دیجیتال در ایران و نشر بین المللی بازی با حضور سیدصالح اعرابی، مدیر پروژه انتشار بین المللی بازی همراه اول و حسین بیطرف، مدیر مارکتینگ پروژه انتشار بین المللی بازی همراه اول برای دانش آموزان علاقه‌مند برگزار شد.

در بخشی دیگر از نمایشگاه، مسابقه نهایی کدنویسی با عنوان «کدبخیر» بین ۱۰ نفر از دانش آموزان کدنویس برتر دوره انجام شد.

در مراسم اختتامیه رسمی این رویداد که با محوریت استعدادیابی و مهارت آموزی در رشته تخصصی پایتون و با محوریت بازی‌سازی و با همکاری آکادمی همراه اول و سمپاد استان یزد برگزار شد، سید حسین رضوی، مدیر استعدادهای درخشان استان یزد از آکادمی همراه اول که شرایط برگزاری این رویداد بزرگ برنامه‌نویسی را برای دانش آموزان یزدی فراهم کرد، تشکر و قدردانی کرد.

همچنین در این رویداد علی اکبر حکمتی کیا، مدیر آکادمی همراه اول ضمن تقدیر و تشکر از تیم اجرایی و علمی بابت برگزاری این رویداد، از دانش آموزان مستعد درخواست کرد که با تلاش و پشتکار فراوان، باعث سربلندی نام ایران در عرصه‌های جهانی مربوط به حوزه فناوری‌های دیجیتال شوند.

الهه نخعی، دبیر اجرایی نیز با بیان اینکه در مرحله اول آزمون ورودی تعداد ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان پذیرفته شده و به کارسوق راه پیدا کردند، گفت: تعداد ۲۲ بازی در این کارسوق توسط گروه‌های دانش آموزی ساخته شد که در نهایت ۱۶ گروه در داوری اولیه حاضر شدند و ۱۱ بازی به بخش رقابت اصلی راه یافتند و در حضور داوران به ارائه نسخه‌های نهایی بازی خود پرداختند.

میثم شوقی، مدیر دپارتمان دانش آموزی آکادمی همراه اول نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموزان یزدی، گفت: آکادمی همراه اول، استعدادهای دانش آموزی سراسر کشور را جدی گرفته و حمایت‌های خود را از مستعدین برنامه‌نویس یزدی ادامه خواهد داد.

گفتنی است در ادامه برنامه، جوایز مربوط به بخش‌های جانبی رویداد مانند چالش‌های متنوع برنامه نویسی، چالش عکس روز برنامه نویس، چالش کد بخیر، جایزه اثر برتر از نگاه مردم به برندگان اهداء و از منتورهای برنامه نیز تقدیر شد.

در بخش اصلی اختتامیه، لوح تقدیر و تندیس و جوایز مقام سوم مشترک به سازندگان بازی «زباله چی» و بازی «nature savior»، لوح تقدیر و تندیس و جوایز مقام دوم به سازندگان بازی «snake recycle» و لوح تقدیر و تندیس و جوایز مقام اول به سازندگان بازی کتاب خور تعلق گرفت.

انتهای پیام/