سیاست های غلط استاندار هرمزگان باعث بوجود آمدن اختلافات عمیق در شهرستان بستک شده است/ از شکسته شدن سکوت نماینده تا انتشار بیانیه شورای اسلامی هرنگ و تکذیب تلویحی آن

چند روزی است که تصمیمات نابخردانه استاندار جوان هرمزگان در دست زدن بی‌دلیل به تقسیمات کشوری در شهرستان بستک موجی از نگرانی را در بین مردم، نخبگان، علما و فعالین اجتماعی به راه انداخته است!

به گزارش بستک نیوز، در آخرین واکنش‌ها احمد جباری نماینده مردم در مجلس بعد از سکوت سنگین چندین ماهه در خصوص تقسیمات کشوری، بالاخره لب به سخن گشود و از حمایتش از جدایی بخش کوخردهرنگ سخن گفت، خواسته‌ای که برخلاف نظر خودش در سال ۹۱ است که وی در آن سال‌ها با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت، از ادغام بخش کوخردهرنگ دفاع و از وی بابت این مصوبه تشکر کرده بود!

وی در سخنانی صبح روز دوشنبه در بین مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسه شورای اداری بستکدخودش و رئیس شورای هرنگ را موافق تشکیل دو بخش دانست، که انتشار همین سخنان جباری در پایگاه اطلاع‌رسانی فرامرزان نیوز، هجمه انتقادها را روانه عزیز کارگر ریاست شورای اسلامی هرنگ کرد که چندی پیش با همراهی جمعی از معتمدین بستک و هرنگ برای مخالفت با این مصوبه راهی استانداری هرمزگان شده بود!

پس از بیشتر شدن دامنه انتقادها بیانیه غیر رسمی و مجازی از سمت عزیز کارگر در فضای مجازی شهرستان دست به دست شد که اکثر رسانه‌های رسمی شهرستان همچون هرنگ نیوز و فرامرزان نیوز نیز آن را منتشر کردند: رییس شورای اسلامی هرنگ در این بیانیه بر حفظ یکپارچگی بخش کوخرد هرنگ تاکید کرده بود! اما این پایان ماجرا نبود!

پس از انتشار این بیانیه و این بار واکنش گروه نزدیک به نماینده، یک رسانه کوچکِ معلوم الحال و بدون مجوز که از وجاهت خاصی نیز بین مردم برخوردار نیست اقدام به انتشار مصاحبه‌ای با کارگر کرد و بیانیه کارگر را تکذیب کرد! که پیگیری‌های بستک نیوز در این خصوص این بوده است که رئیس شورای اسلامی هرنگ در زیر فشار‌های سیاسی و برای نگه داشتن تیم نزدیک به نماینده به صورت نامشخص چیزی را تکذیب کرده که اصلا مشخص نیست چیست! وی در مصاحبه غیر مشخص خود فقط مصاحبه با فرامرزان نیوز را تکذیب کرده است نه متن بیانیه را!

  سخن پایانی خطاب به استاندار هرمزگان؛
جناب مهندس دوستی؛ در روزهای اول حضور شما در استانداری هرمزگان با نشان دادن اقتدار و کلامی مستقل و در راستای منافع مردم موجی از دلگرمی به آینده را وارد استان کردید و مردم هرمزگان و بستک احساس کردند شما همچون پدری دلسوز به فکر آبادانی این مرز و بوم هستید، اما متاسفانه امروز شما و تیم مدیریتی استانداری به صورت مشخص با خط گیری غلط از تیم به قدرت نشسته در غرب هرمزگان در حال برداشتن قدم‌هایی هستید که فقط آتش اختلافات قومی را در بین مردم شعله‌ور کرده و باعث نمک پاشیدن بر روی زخم‌های کهنه‌ای شده‌اید که قطعا شما از آن خبر دارید! اما اگر خبرندارید می‌توانید پرس و جو کنید و بدانید در آن روزهای سخت چه بر سر این منطقه آمد! روزهایی که منطقه کوخرد و هرنگ که هر دو از فرزندان و عزیزان بستک هستند در آتش اختلافات می‌سوختند و چه جوان‌هایی که از این اتفاقات دچار خسران و خساراتی شدند که سالهاست آثار آن را به دوش می‌کشند!

اقای دوستی؛ لطفا در این روزهای سخت ایران عزیز، دستتان را از روی مسائل اختلاف برانگیز بردارید مسائلی که قطعا هیچ سودی ندارد و فقط مردم را به جان هم می‌اندازد لطفا بگذارید مردم در زیر سایه امنیت و آرامش زندگی خود را بگذرانند!

انتهای پیام/