امام جمعه شهرستان بستک:

اربعین بهترین رویداد برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است / امام حسین (ع) را به عنوان الگوی انسان‌های آزاده به مردم جهان معرفی کنیم

امام جمعه شهرستان بستک گفت: اگر انسان به عاقبت گناه خود بیندیشد قطعا قبل از اینکه دستش از دنیا کوتاه شود از خداوند عذرخواهی و توبه می‌کند.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در خطبه‌های نماز جمعه گفت: نفس انسان همچون اسب سرکشی است که هر لحظه امکان دارد او را به زمین بزند.

وی افزود: تفکر در فنا بودن دنیا نتیجه‌اش تقواپیشگی و رفتن به سمت معنویات است و در این حالت، توجه ما به خدا بیشتر خواهد شد و راه سعادت را در پیش خواهیم گرفت. قطعا مرگ روزی به سراغ ما هم خواهد آمد. این مسئله باعث می‌شود کنترل هوا و هوس نفسانی بیشتر شود.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از خطبه‌ها ضمن تسلیت ایام اربعین اظهار داشت: حماسه اربعین امسال با حضور میلیون‌ها زائر عاشق از سراسر جهان در حال برگزاریست و رسانه‌های دشمن برای دیده نشدن این رویداد فرهنگی که ارزش خبری بالایی هم دارد، از به تصویر کشیدن صحنه‌های پرشور این راهپیمایی صرف‌نظر کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: چه افتخاری بالاتر از اینکه به زوار امام حسین (ع) خدمت کنیم. اربعین بهترین رویداد برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است. اربعین با نگاه تمدنی، نمایشگاهی از مجموعه ارزشهای الهی و انسانی است و این نگاهی است که باید آن را تبلیغ کنیم و امام حسین (ع) را به عنوان الگوی انسان‌های آزاده به مردم جهان معرفی کنیم. اربعین استمرار ماموریت بازماندگان نهضت حسینی در طول تاریخ است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: اعتماد به نیروهای جوان، یک تجربه موفق در جنگ بود.

وی تصریح کرد: جوان‌هایی که در جنگ حضور داشتند مظهر شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌ها بودند که توانستد کارهای بزرگی از خودشان نشان دهند.

انتهای پیام/