بارها دیده‌ام که سختگیری در مجوزها، کار را لنگ می‌کند / هم‌پای مردم باشید تا مشکلات حل شود

امام جمعه شهرستان بستک خطاب به برخی مدیران گفت: بعضی از آقایان ذهنشان در فضای گذشته است.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: اربعین نقشه راهی هدفمند است که سرآغاز آن نهضت حسینی و پایان آن نهضت جهانی امام زمان (عج) است. در هیچ جای عالم نمی‌بینید که ادیان و مذاهب مختلف در یک مسیر در کنار هم به راه بیفتند ولی در جریان اربعین، مذاهب اسلامی و غیر اسلامی در این راه حرکت می‌کنند.

وی افزود: اربعین راهبرد جبهه مستضعفان عالم و ستمدیدگان است، نماد افشاگری و بصیرت افزایی است، اربعین محل تلاقی و گره‌خوردن دلهای آزادیخواهان جهان و نماد وحدت موحدان علیه ظالمان تاریخ است.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اظهار داشت: آنچه در گام دوم انقلاب باید اتفاق بیفتد شناخت داشته‌های خودمان است. کشور ظرفیت‌های وسیعی دارد، باید فسادها را شناخت، راههای رخنه دشمن را بشناسیم و از آن جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: اگر مسئولین جهادی و افراد مومن پای کار باشند بسیاری از مشکلات و کمبودها حل می‌شود، خصوصا مسئله اشتغال و تولید که بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه خطاب به برخی مدیران گفت: برای گرفتن یک مجوز ساده، آنقدر فرد را از این اداره به آن اداره می‌فرستند که شخص از کارش پشیمان می‌شود. در بسیاری از موارد نیاز به نامه‌نگاری نیست. بارها دیده‌ام که سختگیری در مجوزها، کار را لنگ می‌کند. به مدیران توصیه می‌کنم در امر تسهیل‌گری جدی باشند. در رفع مشکلات مردم تلاش کنید چرا که از تاکیدات رهبر انقلاب است.

وی تاکید کرد: بعضی از آقایان ذهنشان در فضای گذشته است. بیشتر به فکر مردم باشید، هم پای مردم باشید تا مشکلات حل شود. اگر به مدیری توصیه می‌شود که حواسش به مردم باشد برای این است که راه را باز کند نه اینکه راه را ببندد.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان خطبه‌ها بیان داشت: نهال تازه روییده جمهوری اسلامی در چهل سال پیش، هم‌اکنون به یک درخت توانمند تبدیل شده و یک الگو در دنیاست. با اینهمه سختی و فشار، کمر خم نکرد. تاب‌آوری ملت ایران در برابر غول آمریکا مسئله بسیار مهمی است که جای دقت دارد.

انتهای پیام/