مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

آب‌شیرین‌کن چارک با ظرفیت ۸ هزار متر مکعب در حال احداث است

آب‌شیرین‌کن چارک با ظرفیت ۸ هزار متر مکعب در روز برای نجات بستک از بی‌آبی با برآورد اولیه ۱۲۲ میلیارد تومان در حال احداث است.

به گزارش بستک نیوز، حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به گسترش استفاده از ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌ها و تلاش‌های آبفا برای نجات بستک از کم آبی افزود: بستک از جمله شهرستان‌های غیر ساحلی هرمزگان است که آبفا در صدد است نیاز آبی آن را از طریق آب‌شیرین‌کن تامین کند.

وی ادامه داد:  این طرح با هدف عبور از بحران خشکسالی و ایجاد ظرفیت پایدار منابع آبی و تامین نیاز آبی شهرهای جناح و بستک و ۳۹ روستای مسیر اجرایی شده است.

حمزه‌پور افزود: حجم عملیات اجرایی طرح آبرسانی از تاسیسات نمک‌زدایی چارک به شهرهای بستک و جناح و روستاهای مسیر شامل، ۶۶ کیلومتر خط انتقال آب، احداث ۷ باب مخزن با حجم ۱۲ هزار متر مکعب، احداث چهار باب ایستگاه پمپاژ و اجرای ۳۷ کیلومتر خط انتقال برق جهت تامین برق با ظرفیت ۶.۴ مگاوات است.

وی همچنین گفت: آب‌شیرین‌کن چارک با ظرفیت ۸ هزار متر مکعب در روز و فرایند نمک‌زدایی اسمز معکوس در فاصله ۶۶ کیلومتری شهر بستک در حال احداث است و مبلغ برآورد اولیه آن یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال  است.

انتهای پیام/