فرماندار بستک:

واگذاری زمین رایگان به جوانان در قالب طرح مسکن ملی، ره آورد دولت سیزدهم در راستای منویات مقام معظم رهبری در زمینه جوانی جمعیت بود

سرپرست فرمانداری شهرستان گفت: وظیفه دستگاه‌های اجراییست که با پیگیری‌های لازم موانع و مشکلات را حل نمایند.

به گزارش بستک نیوز، ولی بستان سرپرست فرمانداری شهرستان در اولین جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار داشت: ازدواج و تشکیل خانواده در جامعه ایرانی از نظر سنتی، دینی و ملی به درستی به عنوان یک ارزش گرانبهای اخلاقی و اجتماعی شناخته می‌شود که نشان از اهمیت خانواده در فرهنگ اسلامی است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بستک در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره نمود و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری قانون گذاران باید قوانینی در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تصویب نمایند و وظیفه دستگاه‌های اجراییست که با پیگیری‌های لازم موانع و مشکلات را حل نمایند.

بستان یکی از موانع ازدواج، فرزندآوری و رشد جمعیت را مشکل مسکن جوانان عنوان کرد و افزود: خوشبختانه دولت سیزدهم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حرکت به سوی جوانی جمعیت اقدام به واگذاری زمین به جوانان در قالب طرح نهضت مسکن ملی نموده که در شهرستان بستک نیز مراحل واگذاری زمین در حال انجام می‌باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بستک، بیکاری وموضوع مهم اشتغال جوانان را از دیگر موانع ازدواج جوانان بیان کرد و تصریح کرد: کاهش نرخ بیکاری در استان هرمزگان با مدیریت مهندس دوستی استاندار محترم هرمزگان و تلاش دستگاه‌ها برای حل مشکلات اشتغال جوانان از دستاوردهای دولت در استان ما برای حمایت از جوانان و خانواده بوده است.

وی در پایان بیان داشت: وظایف همه دستگاه‌ها مشخص شده و امیدواریم بتوانیم با وظایفی که هر دستگاه بر عهده دارد در مسیر حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گام برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان نیز در سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت جوانی جمعیت در کشور بیان داشت: وقتی جمعیت کشوری به سمت پیری برود موجب وابستگی آن کشور به دیگر کشورها خواهد شد که مهمترین آن‌ها در موضوع دفاعی، صنعت و اقتصاد بوده که عواقب بسیار خطرناکی خواهد داشت.

وی همچنین ترس از فقر را یکی از موانع فرزندآوری در جامعه بیان کرد و بر حمایت و همراهی دستگاهها، ائمه جمعه و جماعات و… برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرزندآوری و جوانی جمعیت تأکید کرد.

در پایان جلسه حکم اعضا قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان توسط فرماندار به اعضا اهدا شد.

انتهای پیام/