قرارگاه‌های تحول محلات، فرصت و ظرفیت کم نظیری برای ارتقاء مدیریت محلی مسائل ایجاد کرد

فرمانده حوزه مقاومت بسیج مقداد جناح گفت: قرارگاه‌های تحول محلات، فرصت و ظرفیت کم نظیری برای ارتقاء مدیریت محلی مسائل و افزایش سرمایه اجتماعی ایجاد نموده است.

به گزارش بستک نیوز، سروان پاسدار علیرضا باقرزاده اظهار داشت: کار قرارگاهی در محلات باعث شده است بسیج به فلسفه وجودی خودش که همانا از مردم، با مردم و برای مردم بودن است نزدیک شود.

وی افزود: بعضا تصورات نادرستی از بسیج وجود دارد و برخی بسیج را با پلیس ۱۱۰، وزارت اطلاعات یا در بُعد نظامی با نیروهای کلاسیک نظامی یکی می‌دانند یا وظایف این ارگانها را برای بسیج متصور هستند که البته این تصور نادرستی است و اگر بسیج اینگونه باشد و اینگونه عمل کند نقض غرض است و از فلسفه وجودیش فاصله گرفته است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج مقداد جناح خلطرنشان کرد: کار بسیج ایجاد محبت، موّدت، وحدت، هم‌افزایی، مدیریت و حل مسائل به گونه دیگری است که سایر ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌ها از انجام آن ناتوانند و آن حل مسائل با استفاده از ظرفیت‌های محلی و مردمی و مشارکت خود مردم و پرهیز از فرآیندهای پیچیده اداری و دوری از انتظامی و قضایی نمودن امورات است.

وی با اشاره به اینکه جامعه امن با جامعه امنیتی متفاوت است عنوان داشت: در جامعه امن، امنیت جامعه توسط خود مردم تامین می‌شود. وقتی مردم یک محله، روستا یا شهر در امورات مختلف مشارکت فعال داشته باشند یقینا تحقق جامعه امن در دسترس خواهد بود و مهمترین وظیفه ما ایجاد بسترهای مناسب برای افزایش مشارکت اجتماعی است و با تشکیل و تقویت قرارگاه‌های تحول محلات با حضور معتمدین، موثرین، ائمه جمعه و جماعات، شوراها و دهیاران و شهرداران، بسیج، نخبگان و اقشار مختلف مردم و استفاده از ظرفیت ادارات و سازمانهای دولتی و انجمن‌ها و سازمانهای مردم نهاد مستقر در محلات، می‌توان گام‌های اساسی در این راستا برداشت.

انتهای پیام/