فرماندار بستک:

 ۳۲ میلیارد ریال خسارت طوفان روز گذشته به تاسیسات برق شهرستان بستک / برق شهر کوهیج پس از ساعت‌ها تلاش وصل شد

فرماندار شهرستان بستک در خصوص طوفان شب گذشته در شهرستان بستک گفت: بر اثر طوفان ۳۲ میلیارد ریال به تاسیسات برق شهرستان بستک خسارت وارد شد.

به گزارش بستک نیوز، ولی بستان اظهار داشت: در این حادثه به شش تیر در روستای پای تاوه، یک تیر در شهر هنگویه، یک تیر در شهر کوهیج یک ترانس برق در روستای بستقلات، یک ترانس در شهر بستک، یک ترانس در روستای کوخرد خسارت وارد شده است. همچنبن ریزش شبکه فشار ضعیف در شهر کوهیج ریزش ۱۵ فاصله برق فشار ضعیف خط تغذیه کننده چاههای آب در لاورمیستان، ریزش پنج فاصله شبکه برق فشار ضعیف در ایلود و ریزش سه فاصله برق فشار ضعیف در کوخرد را شاهد بودیم.

وی در ادامه با اشاره به قطعی طولانی مدت برق در شهر کوهیج و روستای فاریاب گفت: متاسفانه به دلیل مشخص نبودن علت قطعی و تا رسیدن دستگاه عیب‌یاب از بندرعباس شهر کوهیج و روستای فاریاب خاموشی طولانی مدتی را تحمل کردند. بستان ضمن عذرخواهی از مردم صبور این مناطق گفت: بلافاصله پس از عیب‌یابی، و ایجاد اتصالی در کابل زمینی خط تغذیه کننده کوهیج حوالی شهدای گمنام جناح در ساعت چهار بامداد تیم‌های حفاری از شهرداری جناح و همچنین تیم‌های تعمیر شرکت توزیع برق شهرستان بستک دست به کار شدند و مشکل را در کمترین زمان ممکن رفع کردند.

فرماندار بستک در ادامه با اشاره به مشکل نوسان برق در کوهیج گفت: برای رفع بلند مدت این نوسانات برق در کوهیج مدیریت برق شهرستان بستک ۶ کیلومتر خط فشار متوسط را اجرا کرده است که هم اکنون نیز تیرهای این خط نصب و توسط پیمانکار در حال اجرااست و سیم‌ها نیز تا دو روز آینده نصب خواهند شد.

دکتر بستان در پایان ضمن اشاره به اینکه سامانه موسمی تا آخر هفته در شهرستان فعال است از مردم خواست در ساعت‌های منتهی به شب از رفتن در مسیر سیلاب و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.

انتهای پیام/