کارگاه مهارت «نه گفتن» ویژه نوجوانان بستکی در کانون پرورش فکری بستک برگزار شد

مدرس کارگاه مهارتهای زندگی گفت: این مهارت یک تکنیک ارتباطی در روابط اجتماعی است که یک نوجوان جرات‌مند باید قاطعانه و محترمانه به پاسخ‌های غیرمنطقی دیگران نه بگوید.

به گزارش بستک نیوز، فاطمه رشید مدرس کارگاه مهارتهای زندگی، یکی از مهم ترین مهارتهای زندگی را مهارت نه گفتن عنوان کرد و گفت: وقتی مودبانه به درخواست‌های غیرمنطقی پاسخ نه می‌دهید دارای یک مهارت قدرتمند در برقراری ارتباط با دیگران هستید. این مهارت از کودکی در انسان شکل می‌گیرد و کاملا اکتسابی است.

مدرس کارگاه مهارتهای زندگی اظهار داشت: نه گفتن به مفهوم مخالفت با دیگران نیست بلکه یک حق طبیعی است که افراد برخی درخواست‌ها را پذیرفته و برخی دیگر را رد کنند. افرادی که اعتماد به نفس پایین‌تری دارند قدرت نه گفتن به درخواست‌های اطرافیان را ندارند.

وی تصریح کرد: نگران نباشید که با گفتن نه دوستان خود را از دست نخواهید داد. پافشاری روی حقوق فردی و نه گفتن در مواجهه با درخواست‌های غیرمنطقی، نشان دهنده اعتماد به نفس بالای فرد است.

قابل ذکر است در این کارگاه نوجوانان خاطراتی که از رفتار جرات مندانه و قاطع خود داشتند را تعریف کردند. همچنین در این کارگاه نوشین فرهادی مربی کانون پرورش فکری بستک، به جهت تقویت مهارت افزایی شرکت کنندگان کارگاه، فعالیت عملی با عنوان توپ داغ را درقالب نمایش بازی (نمایش درمانی) با هدف ایجاد اَکت لحظه‌ای و بصورت بداهه اجرا نمود.

به گفته وی بازی و نمایش، ابزاری است که در تقویت قوه یادگیری، ثبات و سلامتی، کسب مهارت در زمینه ارتقای حس خود ادراکی، افزایش توانایی‌های فیزیکی و تقویت مهارت‌های حرکتی، جرات‌مندی و تصمیم گیری سریع و در لحظه مانند مهارت نه گفتن نقشی موثر دارد.

انتهای پیام/