از کلیه ظرفیت‌های شهرستان در ریشه‌کنی بی‌سوادی استفاده شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بستک خواستار استفاده از کلیه ظرفیت‌های شهرستان برای ریشه‌کنی بی‌سوادی شد.

به گزارش بستک نیوز، اکبر احمدی دولخانی در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی، با توجه به اهمیت یاد و یادگیری گفت: یکی از شاخصه‌های مهم و اساسی شهرستان بستک، غنایی فرهنگی آن و دارا بودن افراد تحصیل کرده و با دانش در سطح شهرستان است که می‌طلبد به همین منظور با تعامل و همراهی کلیه دستگاه‌های مرتبط در ریشه‌کنی افراد کم‌سواد و یا بی‌سواد تلاش کنیم تا در آینده‌ای نزدیک شاهد جشن پایان بی‌سوادی در شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه شناسایی و جذب افراد بی‌سواد یکی از اساسی‌ترین مشکل در ریشه کنی بی‌سوادی است افزود: مهمترین مسئله در ریشه‌کنی بی‌سوادی، داشتن آمار و اطلاعات دقیق، واقعی و شناسایی افراد است که در این زمینه بایستی با بکارگیری از کلیه ظرفیت‌های شهرستان اعم از دستگاه‌های اجرایی، ائمه جمعه و جماعات، بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراها اسلامی، خانه‌های بهداشت، انجمن‌های مردم نهاد و… در راستایی ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان کمک بگیریم.

احمدی دولخانی در پایان به کیفیت آموزش تاکید و از آموزش دهندگان خواست تمام تلاششان بر این باشد که میزان یادگیری و سطح کیفی آموزش را بالا برده تا در پایان دوره‌های آموزشی، شاهد عملکرد مثبت و رضایت بخش در این زمینه باشیم.

انتهای پیام/