نظر عموم مردم بسیار ارجح‌تر از هوس و بلندپروازی افرادی خاص است

خطیب جمعه اهل سنت بستک گفت: در خصوص دستکاری به ترکیب شهرستان و منطقه گفت: این دستکاری‌ها مشخصا نارضایتی عمومی، نه فردی و گروهی را بوجود می‌آورد.

به گزارش بستک نیوز، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب جمعه اهل سنت بستک در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه وحدت و یکپارچگی و اخوت و برادری در جوامع اسلامی و انسانی یک ضرورت است افزود: امروز جامعه اسلامی ما مورد تهاجم فرهنگی و اقتصادی قرار دارد چون بدخواهان توان و جسارت تهاجم نظامی ندارند و با روش‌های مختلف هجمه‌های فراوانی را به ایران وارد می‌کنند لذا مردم و مسئولین مکلف به حفظ وحدت و جلوگیری از هر تنشی می‌باشند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص دستکاری به ترکیب شهرستان و منطقه گفت: این دستکاری‌ها مشخصا نارضایتی عمومی، نه فردی و گروهی را بوجود می‌آورد.

وی افزود: ما ابتدا این اخبار را شایعه‌ای بیش نمی‌دانیم، آنهم در این شرایط سخت کشور! آنهم در زمانی که مردم بیش از گذشته به یکدیگر نیاز دارند.

حسینی نژاد تصریح کرد: جامعه اسلامی امروز، نیاز شدید به اخوت، وحدت، همدلی، یکپارچگی و دلسوزی نسبت به هم دارد و با یک کار نسنجیده و غیر کارشناسانه شاید جامعه به هم بریزد و مردم ناراحت بشوند و کدورت ایجاد بشود. وی ادامه داد: هیچ گاه مسئولین دلسوز، آگاه و انقلابی که دل در گرو انقلاب و پیشرفت کشور دارند، کارهای غیر منطقی انجام نمی‌دهند، استاندار جهادی و محبوب در دیدار با یکی از اعضای شورای شهر بستک، عنوان کردند که بدون نظر مردم، قرار نیست اقدامی صورت گیرد، ایشان خیلی وقت نیست که به استان ما آمده اند، شاید اطلاعات غلط و آمارهای اشتباه به ایشان داده باشند، اما امروز که عکس العمل مردم، نخبگان، بزرگان و صاحب نظران را شنیده، بهترین تصمیم را خواهد گرفت، زیرا هیچ انسان عاقلی در این شرایط سخت، بحران‌سازی نمی‌کند بلکه آرامش، متانت و محبت به یکدیگر در این روزها از نیازهای اساسی جامعه اسلامی ماست.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک اظهار داشت: مردم ما در طول ۴۳ سال استقرار نظام جمهوری اسلامی چیزی کم نگذاشته‌اند و در کنار مسئولین برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی بودند از تقدیم کردن شهید گرفته تا حضور در همه میدان‌ها و صحنه‌های انقلاب و تا کمک و یاری دولت و نظام در ارائه خدمات اجتماعی و خیریه برای مردم! «لذا نظر عموم مردم بسیار ارجح‌تر از هوس و بلند پروازی افراد خاص است» زیرا نظام متعلق به مردم و مردم پشتوانه محکمی برای نظامند.

سیدمحمد یوسف حسینی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در کمشک، گفت: حرف‌ها و تصمیمات نسنجیده‌ای از گوشه و کنار شهرستان شنیده می‌شود، برای مثال تصمیم شورای محترم روستای کمشک برای انتزاع از هرمزگان و الحاق به فارس به گوش می‌رسد [البته اگر این خبر صحیح باشد]هرچند این یک خودکشی است و هویت یک جامعه از هر امتیازی مهم‌تر است، هویت کمشک و هویت فرامرزان براحتی به دست نیامده است که به آسانی بتوان [از دست] داد، تاریخ بر آن گواهی می‌دهد، گذشتگان و اجداد شما بر آن گواهی می‌دهند، فداکاری‌ها برای آن صورت گرفته تا امروز به دست شما رسیده است، «لذا توجه به خواسته‌های روستاهای باقدمت منطقه مانند کوخرد و کمشک که مورد کم لطفی‌ها و بی‌توجهی‌ها قرار گرفته‌اند، ضروری است» و ادامه دار بودن این کارهای غیرکارشناسی و غیرمنطقی تبعات منفی بسیاری در منطقه به جای خواهد گذاشت.

حسینی نژاد در پایان ضمن تشکر از حضور مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور در شهرستان بستک، گفت: حضور مفید، قانونی و با کلاس بالا و در تراز فرهنگ مردم ما و همچنین صحبت‌های سنجیده و قانع کننده و برخورد منطقی، قانونی در آن جلسه از نکات حائز اهمیت بود، همچنین از حضور همه اقشار مردم در آن جلسه تشکر می‌کنم، زیرا فرهنگ عالی بستکی یعنی همین، نه سرو صدا نه شایعه‌پراکنی و نه بی‌نظمی، الحق که پیشانی فرهنگی استان هستید، این وحدت، همدلی و حضور مبارکتان باد.

انتهای پیام/