عضو شورای اسلامی کمشک:

اگر به مطالبه به حق مردم کمشک در ارتقا به بخش موافقت نشود مردم این روستا خواهان الحاق به شهرستان لامرد و استان فارس هستند!

عضو شورای اسلامی کمشک در خصوص سفر روز گذشته مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور به همراه مدیر کل سیاسی استانداری هرمزگان به این روستا گفت: اگر به مطالبه به حق مردم کمشک در ارتقا به بخش موافقت نشود مردم این روستا خواهان الحاق به شهرستان لامرد و استان فارس هستند!

به گزارش بستک نیوز به نقل از فرامرزان نیوز، احمد هریتاش در این جلسه ضمن تشکر از حضور مسولین کشوری و استانی در حوزه تقسیمات کشوری در روستای تاریخی کمشک گفت: روستای کمشک بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مرکز دهستان در غرب هرمزگان است که مردم مومن و بافرهنگ این خطه کهن و تاریخی از یک تبعیض کهنه و قدیمی همواره رنج کشیده‌اند و چشم انتظار نگاه دلسوزانه مسولین بوده و هستند.

وی افزود: مرکز دهستان فرامرزان (کمشک) از دهه پنجاه یک بار با دهستان بستک در قرعه بخش قرار گرفت که از بین این دو دهستان، دهستان بستک به بخش ارتقا یافت و دهستان‌های دیگری که در آن زمان در رقابت با بستک وجود نداشتند به بخش ارتقا یافتند اما دهستان فرامرزان که قدمت ۶۰ساله دارد، در سایه بی‌مهری‌ها همچنان چشم انتظار نگاه مسولین و متولیان امر برای توسعه و ارتقاست.

این عضو شورا اظهار داشت: در شرایط فعلی و کنونی اگر مسولین بدنبال توسعه و پیشرفت به معنای واقعی آن هستند، کمشک در اولویت و تمام شرایط و ویژگی‌های لازم برای ارتقا و پیشرفت را داراست.

عضو شورای اسلامی کمشک با اشاره به این که مردم این خطه همیشه و همواره گوش به فرمان مقام معظم رهبری در همه صحنه‌های انقلاب، مشارکتی کم نظیر داشته اند، افزود: حق این مردم نادیده گرفتن مطالبات و خواسته‌های به حق و قانونی آن‌ها نیست.

هریتاش ضمن دفاع و حمایت از یکپارچگی و همبستگی شهرستان بستک، خواسته مردم این خطه را ارتقا به بخش دانست و گفت: علیرغم اینکه بازدید مسولین محترم کشوری و استانی بدون هماهنگی و خبر قبلی بوده اما به محض اطلاع، جمع کثیری از معتمدین، فرهنگیان و متنفذین روستا به استقبال مسولین آمدند و در فضایی کاملا صمیمی، دغدغه‌ها و مطالبات خویش مبنی بر ارتقا این مرکز دهستان به بخش که مکاتبات و درخواست‌های خود را نیز قبلا به استانداری و وزارت کشور اعلام و ارائه نموده بودند را خواستار شدند.

وی در ادامه با اشاره به حضور مردم و جوانان در محل استقبال از مسولین، و علیرغم اینکه همه زیر ساخت‌های این مرکز دهستان با مشارکت خیرین و نیک اندیشان و تلاش‌های دولتمردان برای توسعه، پیشرفت و ارتقا مهیا بوده، افزود: مردم این روستا از بی‌مهری مسولین استان هرمزگان در طول سال‌های متمادی، نسبت به ارتقا گلایه داشته و در حضور مدیر کل تقسیمات کشوری اعلام نمودند که اگربه خواسته و مطالبات به حق و قانونی آن‌ها در خصوص ارتقا پاسخ مثبت داده نشود و مسولین در ارتقا ها، شایستگی، پتانسیل وظرفیت‌های موجود را در نظر نگیرند و منطقه‌ای که برای ارتقا و توسعه هیچ رقیب، شاکی یا مدعی ندارد را نادیده بگیرند، خواهان و خواستار الحاق به استان فارس و شهرستان لامرد که در جوار و همسایگی ما قرار دارد شدند.

گفتنی است در پایان این جلسه، احمدی مدیر کل تقسیمات کشوری در جمع مردم اعلام نمودند که هیچ برنامه‌ای برای ایجاد شهرستانی جدید در دل شهرستان بستک را ندارند و مطالبات مردم کمشک نیز پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/