هرمزگان در بخش بیمارستان با مشکلاتی مواجه است

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، احمد جباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه با اشاره به وظیفه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وظایف نماینده، قانونگذاری و نظارت بر قانون است و پیشنهاداتی که در قالب طرح می‌آید، روی آن بحث می‌شود و در کمیسیون‌های تخصصی مطرح و نهایتاً تبدیل […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، احمد جباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه با اشاره به وظیفه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وظایف نماینده، قانونگذاری و نظارت بر قانون است و پیشنهاداتی که در قالب طرح می‌آید، روی آن بحث می‌شود و در کمیسیون‌های تخصصی مطرح و نهایتاً تبدیل به قانون می‌گردد.

وی افزود: با مروری بر گذشته متوجه می‌شویم عمده دغدغه مردم موضوع آب بوده و در سال قبل بیشتر با تانکر به شهرها و روستاها منتقل می‌شده است که با جلسات متعدد با رئیس جمهور، وزیر وقت نیرو و استفاده از ابزار قانون‌گذاری به همراه ۳۴ نماینده، با اعتباری حدود ۱۰۰ میلیارد مشکل آب تا حدودی حل شده و مردم امروز کمتر دغدغه آن را دارند.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس اضافه کرد: نسبت به اصلاح شبکه‌های آبرسانی بندرلنگه و کنگ نیز اقدام شده و در برخی روستاها از ظرفیت آب شیرین‌کن استفاده کردیم.

جباری با اشاره به پیگیری‌های ساخت بیمارستان در بندرلنگه افزود: کلنگ دو بیمارستان با بودجه هفت میلیارد زده شد و در سال ۹۴ با حضور هاشمی مورد افتتاح قرار گرفت که به نظر بنده در هیچ جای کشور نمی‌توان بیمارستان ۶۴ تختخوابی را یافت که دارای سی.تی.اسکن باشد، ولی با همکاری وزارت بهداشت این امر در بندرلنگه محقق شده و این بیمارستان با تجهیزات صددرصد دولتی است.

وی تصریح کرد: هنوز هم در بخش بیمارستان با مشکلاتی مواجه هستیم و یک پزشک مثلاً سونوگراف در این منطقه وسیع با این حجم کار و مراجعات نمی‌تواند به تنهایی کار کند و در این خصوص حق با مردم است که برنامه‌هایی را برای بهتر شدن این اوضاع با کمک مسئولان وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته‌ایم.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس با بیان اینکه مشکلات برق و کمبود انرژی را با تعریف و تامین پست برق در غرب هرمزگان برطرف کردیم، ادامه داد: طول و مسیر انتقال برق در این شهرها زیاد بود که با تعریف پست برق در برخی مناطق و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و استفاده از کابل‌های خودکششی مشکل افت فشار برق نیز برطرف شده است.

جباری درباره اقدامات صورت گرفته در بحث جاده‌سازی و به خصوص محور بندرخمیر به لنگه و پارسیان اظهار کرد: از سال ۸۸ کار را شروع کردیم و الان تا پاسگاه مهتابی نیز دوبانده است، اما در ادامه کار با کمبود اعتبار نیز روبرو شدیم و ساخت این مسیر تا پایان سال ۹۵ به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به تصویب طرحی با دیگر نمایندگان در خصوص ایجاد موج شکن‌هایی در سواحل جنوب ایران گفت: این کار توسط سپاه پاسداران که همیشه از کیان این مملکت دفاع کردند، چه در دوره جنگ و چه بعد از آن انجام شد و بیشتر کارهایی که پیمانکاران در آنها مانده بودند توسط سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء انجام شد.