مدارس از روز یکشنبه ۱۴ فرودین حضوری می‌شود

به گفته‌ی مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا از یکشنبه ۱۴فرودین۱۴۰۱ فعالیت تمامی مدارس در استان اعم از دولتی و غیردولتی در همه‌ی دوره‌های تحصیلی به شکل حضوری خواهد بود.

به گزارش بستک نیوز، محمد قویدل افزود برگزاری حضوری کلاس‌های درس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با تاکید بر استفاده از ماسک، تهویه مناسب کلاس درس، رعایت فاصله‌گذاری و گروه‌بندی که جزو الزامات رعایت شیوه‌نامه بهداشتی بوده است خواهد بود.

به نوشته‌ی تسنیم وی تصریح کرد قطعا زمینه حضور دانش‌آموزان در مدارس مهیا خواهد شد و نظارت‌های مستمر نیز از سوی استان و شهرستان‌ها با همکاری شبکه بهداشت و درمان انجام خواهد شد.

با وجود اجباری شدن حضور دانش‌آموزان در مدارس، بسیاری از والدین از حضور فرزندانشان در مدارس نگران هستند چرا که بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نشان می‌دهد در فضای مدارس چالش‌های پرخطری درباره کرونا وجود دارد. آخرین آمارهای منتشر شده از میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس (بازه زمانی ۱۱ تا ۱۸ اسفند ۱۴۰۰) با بررسی بیش از پنج هزار و ۸۴۷ مدرسه نشان داد هنوز در اغلب مدارس، بسیاری از موارد مهم رعایت نمی‌شود.

انتهای پیام/