معاون فرمانداری بستک عنوان کرد:

وجود حتی یک نفر بیسواد یا کم سواد، زیبنده شهرستان فرهنگی بستک نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بستک گفت: بستک در شاخص های سوادآموزی یکی از شهرستانهای ممتاز استان هرمزگان است بنابراین وجود حتی یک نفر بی‌سواد زیبنده شهرستان و مردم بافرهنگ بستک نیست.

به گزارش بستک نیوز، اکبر احمدی دولخانی در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی گفت: شهرستان بستک در شاخص های سوادآموزی یکی از شهرستانهای ممتاز و برتر استان هرمزگان است بنابراین وجود حتی یک نفر بی‌سواد زیبنده شهرستان و مردم بافرهنگ بستک نیست.

وی افزود: دهیاران سطح شهرستان در راستای شناسایی و ترغیب افراد بیسواد و کم سواد روستا در راستای ریشه‌کنی بیسوادی، مجموعه آموزش و پرورش را یاری نمایند.

احمدی دولخانی ادامه داد: مجموعه آموزش و پرورش در راستای پوشش صد درصدی جامعه هدف خود از تمامی ظرفیت های شهرستان از جمله ائمه جمعه و جماعات، بخشداران، شهرداران، ادارات و نهادهای حمایتی همانند بهزیستی، کمیته امداد، شبکه بهداشت و درمان، انجمن های مردم نهاد و …. کمک بگیرد.

وی تصریح کرد: از آنجاییکه اهرم الزام آوری برای شرکت افراد بی سواد یا کم سواد در فعالیت های سواد آموزی وجود ندارد، ضرورت فرهنگ سازی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون فرماندار بستک بر اجرای دقیق مصوبات شورای پشتیبانی و عزم و اراده کلیه دستگاه های اجرایی در کمک و حمایت از فرآیند شناسایی، جذب و آموزش اندک افراد بیسواد یا کم سواد در سطح شهرستان تاکید کرد.

انتهای پیام/