مدیر جهاد کشاورزی بستک اعلام کرد:

توزیع نهاده‌های دامی یارانه‌دار بین دامداران

عادل خورشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: ۲۲۵۰ تن نهاده های دامی یارانه‌دار بین دامداران توزیع شده است.

به گزارش بستک نیوز، عادل خورشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: ۲۲۵۰ تن نهاده های دامی یارانه‌دار بین دامداران توزیع شده است.

وی افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر و کمبود علوفه جهت حمایت از دامداران شهرستان طی شش ماه اخیر میزان ۲۲۵۰ تن انواع کنسانتره دامی، جو و سبوس بین دامداران شهرستان توزیع شده است.

خورشیدی اظهار داشت: جهت خدمات رسانی بهتر به دامداران توصیه می گردد دامداران عزیز و زحمتکش، دام های خود را هویت نمایند تا هم به آمار واقعی دسترسی داشته باشیم و هم بتوانیم به ارائه آمار دقیق نهاده های بیشتری برای شهرستان جذب نماییم.

وی خاطرنشان کرد: آمار دام سبک در شهرستان بیش از ۷۰۰۰۰ راس می باشد که تعداد ۲۸۳۲۸ راس هویت و دارای پلاک شناسایی می باشند و همچنین تعداد ۷۸۳۰ راس دام سنگین در شهرستان دارای پلاک شناسایی می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: جهت جلوگیری از خسارت ناشی از عوامل غیر مترقبه و همچنین تلفات ناشی از بیماری، توصیه می شود دامداران دام های خود را بیمه نموده و با ارائه کد یکتای دامداری و هویت گذاری به عوامل توزیع خوراک دام در شهرستان از نهاده های حمایتی دولت بهره‌مند گردند.

انتهای پیام/