سرقت تابلوها و حوادث طبیعی دو عامل اصلی تعویض علائم ایمنی هستند

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بستک گفت: متاسفانه علیرغم ترمیم و تعویض این تابلوها، تعداد قابل توجهی از این علائم همچون پایه مسیر نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی، بشکه ترافیکی، چراغ های چشمک‌زن و صفحه گاردریل به سرقت می رود.

به گزارش بستک نیوز، عبدالمجید علیپور سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بستک اظهار داشت: نصب علائم و تابلوهای هشدار دهنده در محورهای مواصلاتی یکی از وظایف اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای است که متاسفانه علیرغم ترمیم و تعویض این تابلوها، تعداد قابل توجهی از این علائم همچون پایه مسیر نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی، بشکه ترافیکی، چراغ های چشمک‌زن و صفحه گاردریل به سرقت می رود.

وی افزود: علائم جاده ای سرقت شده با قیمت‌های بسیار اندک به دلالان و خریداران کالا های مسروقه فروخته می‌شود در حالیکه اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای خرید و نصب مجدد آنها هزینه‌های سنگینی را متحمل می شود که اعتبارات ناشی از جبران خسارات می‌توانست در زمینه بهسازی جاده‌های استان صرف شود.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک با بیان اینکه تابلوها و علائم هشدار دهنده با هدف راهنمایی و هدایت رانندگان و ارتقاء ایمنی و حفظ جان مسافران نصب شده است یادآور شد: آشکارسازی راه ها، نصب تابلو در مکان‌های مناسب و حفظ حریم راه ها از مهمترین اقدامات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمینه ارتقای ایمنی راه‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا می شود در صورت مشاهده سرقت و یا خرید و فروش علائم جاده ای، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند یا از طریق تماس با تلفن ۰۷۶۴۴٣٢٢۵٣٠ جهت رسیدگی فوری گزارش دهند.

انتهای پیام/