بهره برداری از ۲۱۸ پروژه توسعه فضاهای ورزشی به صورت مشارکتی در هرمزگان

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به ظهور بیماری کرونا و کم تحرکی در دانش آموزان، اجرای این طرح تحولی در مدارس ابتدایی انجام می شود.

به گزارش بستک نیوز، علیرضا باقری معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در آیین افتتاحیه طرح ملی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی که با حضور مسئولان ادارات شهرستان بستک برگزار شد گفت: با توجه به ظهور بیماری کرونا و کم تحرکی در دانش آموزان، اجرای این طرح تحولی در مدارس ابتدایی انجام می شود.

وی با اشاره به فعالیت های جسمانی و افزایش نشاط بین دانش آموزان اضافه کرد: این طرح از مهرماه تا اسفندماه ادامه خواهد داشت که به صورت ارزیابی اولیه، مداخلات و ارزیابی ثانویه درخصوص افزایش توان جسمانی و ارتقای فعالیت های حرکتی دانش آموزان توسط مربیان تربیت بدنی و آموزگاران مدارس جهت حفظ سلامتی دانش آموزان در طول دوره برگزار می شود.

این مقام مسئول با اشاره به دستاوردهای هرمزگان در زمینه توسعه فضاهای و زیرساخت های ورزشی تصریح کرد: تا به امروز شاهد بهره برداری از ۲۱۸ پروژه فضاهای ورزشی در سطح استان بوده ایم که خود نشان از اهمیت دادن به امر ورزش و سلامتی به منظور ارتقای تحرک جسمانی دانش آموزان دارد.

انتهای پیام/