معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در بستک عنوان کرد:

اولویت اصلی بازگشایی مدارس حفظ سلامتی دانش آموزان، اولیاء و همکاران است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: آغاز سال تحصیلی جدید به همراه حضور دانش آموزان در مدارس منوط به حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران آموزشی است.

به گزارش بستک نیوز، علیرضا باقری در سفر یک روزه خود به بستک و بازدید از مدارس این شهرستان با اشاره به شرایط کرونایی و نحوه بازگشایی مدارس گفت: آغاز سال تحصیلی جدید با شیوه های مختلفی شامل حضوری، ترکیبی، غیرحضوری و تلفیقی از آموزش های مجازی و حضوری در یک درس با اختیارات شورای مدرسه منوط به وضعیت منطقه و تصمیمات ستاد ملی کرونا بازگشایی خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت هرمزگان اضافه کرد: تمامی کلاس های مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری از روز شنبه سوم مهرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند آموزش خود را به صورت حضوری انجام دهند و مدیران مدارس می بایست الزامات لازم برای بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان را فراهم نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش غیر حضوری دانش آموزان از سوم مهرماه آغاز می گردد، تصریح کرد: مدیران مدارس به منظور حفظ آرامش خاطر والدین و دانش آموزان بایستی شرایط ایمنی و بهداشتی لازم را جهت همه دانش آموزان بویژه دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی و دروس کارگاه هایی مدارس فنی حرفه ای و کاردانش که اولویت حضوری دارند را فراهم نمایند.

باقری در ادامه افزود: مدیران مدارس با جمعیت زیر ۳۰۰ نفر از هفته سوم مهر ماه و با جمعیت بالای ۳۰۰ نفر از نیمه دوم آبان ماه شرایط حضور آنان در کلاس درس فراهم نمایند.

انتهای پیام/