مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک:

نظارت بر اراضی واگذار شده تا تکمیل طرح و فعالیت شدت می گیرد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: درخواست واگذاری اراضی پس از صدور موافقت اصولی توسط اداره و ارگان مرتبط پذیرفته می گردد.

به گزارش بستک نیوز به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک، عادل خورشیدی مدیر جهاد کشاورزی درخصوص تکمیل سخنان آقای عبدالله بورنگی بخشدار بخش کوخردهرنگ درخصوص واگذاری بی رویه زمین به افراد سودجو که هدفی جز تصرف اراضی ندارند، جهت تنویر افکار عمومی نحوه واگذاری و نظارت بر اراضی واگذار شده به شرح ذیل اعلام می گردد:

درخواست واگذاری اراضی پس از صدور موافقت اصولی توسط اداره و ارگان مرتبط پذیرفته می گردد.ابتدای امر کارشناس از محل درخواست طرح بازدید و پس از توجیه اولیه متقاضی، وی را جهت سرمایه گذاری هدایت می نمایند.پس از ثبت در سامانه سرمایه گذاری استانداری و تایید آن به امور اراضی ارجاع می گردد در ابتدای امر به دلیل محدودیت منابع آب و زمین از اداره آب منطقه ای و منابع طبیعی جهت تامین آب و استعدادیابی اراضی استعلام می گردد که در صورت پاسخ مثبت این دو اداره ۱۳ استعلام دیگر جهت بررسی تمامی جوانب اجرای طرح از سایر ادارات و ارگانهای مرتبط اخذ می گردد که اگر تمامی پاسخ ها مثبت باشد جهت بررسی نهایی از فرمانداری، استعلام نهایی انجام می شود که فرمانداری هم طبق روال از بخشدار منطقه اجرای طرح، نظر خواهی می نمایند.

بنابر این توصیف، تمامی جوانب طرح جهت واگذاری استعلام و رعایت می گردد و چنانچه یکی از این ارگانها پاسخ منفی ارسال نماید و یا اهلیت متقاضی را تایید ننماید طرح واگذار نمی گردد و پرونده واگذاری مختومه اعلام می گردد.

لازم به ذکر می باشد که پرونده تکمیل شده اراضی جهت واگذاری نهایی به کمیسیون مسکن و شهرسازی ارجاع که پس از اخذ تاییدیه به کمیسیون واگذاری امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال که با تایید این کمیسیون در محضر رسمی قرارداد تنظیم می شود و توسط اداره منابع طبیعی، زمین واگذار شده جهت شروع کار تحویل متقاضی می گردد.

این قرارداد یکساله می باشد که طی این مدت توسط مرجع صادر کننده مجوز و جهاد کشاورزی نظارت و گزارش پیشرفت فیزیکی طرح ارسال و یا اخطاریه عدم پیشرفت کار و عدم فعالیت صادر می گردد که به کمسیون نظارتی جهت تصمیم گیری ارجاع می شود.

در پایان به استحضار می رساند از ابتدا تاکنون در بخش کوخردهرنگ تعداد ۲۲۲ مورد طرح واگذار شده که ۱۱۱ مورد فعال، ۷۰ مورد در حال تکمیل طرح، ۲۴ مورد لغو قرارداد و به اراضی دولتی عودت شده و ۱۷ مورد اخطاریه عدم پیشرفت کار صادر و در کمیسیون نظارتی (ماده ۳۳) در حال تصمیم گیری می باشد.

مجریان طرح ها لطفا در طی مدت قرارداد خود نسبت به تکمیل طرح طبق سایت پلان و طرح توجیهی اقدام، در غیر اینصورت قرارداد فسخ و زمین به اراضی ملی عودت خواهد شد.

انتهای پیام/