اتاق بهداشت منطقه جناح با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح شد

رییس اداره آموزش و پرورش جناح، اتاق بهداشت منطقه جناح را که با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون رالس تجهیز شده، افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله عالیان در آیین افتتاح اتاق بهداشت متوسطه دوره اول هاجر اظهار داشت: طرح اتاق بهداشت مدارس با هدف سنجش سلامت جسمانی و آموزشِ دانش آموزان در زمینه بهداشت فردی و اجتماعی از طرف معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کلیه مدارس می توانند از اتاق بهداشت مدرسه هاجر استفاده کنند گفت: اعتبار این طرح بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال می باشد که تاکنون مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال تخصیص داده شده و مابقی طی ماه های آتی جهت تکمیل اقلام مورد نیاز واریز خواهد شد.

عبدالله عالیان افزود: در حال حاضر وسایل و لوازمی همچون ترازوی قد و وزن سنج، ترمومتر، فشار سنج، قندسنج، چارت بینایی و تخت معاینه در این اتاق مستقر شده و بقیه اقلام در آینده ای نزدیک تامین خواهد شد.

در ادامه سید احمد هاشمی کارشناس تربیت بدنی و بهداشت اداره آموزش و پرورش منطقه درخصوص اتاق بهداشت ابراز داشت: این طرح با ارائه خدمات بهداشتی، معاینات غربالگری و آموزش کمک های اولیه به دانش آموزان و نیز حفظ و ارتقای سطح سلامت آنها فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: اتاق بهداشت با آموزش های لازم از جمله بهداشت فردی، بهداشت روان، بهداشت محیط، بهداشت دهان و دندان، تغذیه دوران بلوغ، بهداشت مواد غذایی و پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دار و غیر واگیر به ارتقاء ضریب سلامت در مدارس کمک می کند.

کارشناس تربیت بدنی و بهداشت منطقه، انجام به موقع و درست معاینات، غربالگری ها، واکسیناسیون دانش آموزان و نیز آشنا ساختن والدین با نیازها و مشکلات بهداشتی فرزندان در سنین مدرسه را نیز از جمله فعالیت ها و نکات آموزشی این طرح عنوان کرد.

انتهای پیام / ش.ز