رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بستک خبر داد:

برگزاری طرح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی در شهرستان بستک

فاز چهارم طرح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در روستای بیسه از بخش مرکزی شهرستان بستک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، یوسف برلس رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بستک گفت: هدف از برگزاری این طرح، بررسی چگونگی و نحوه اجرای طرح سنجش قامت زنان روستایی است.

وی با بیان اینکه وضیعت جسمانی و ساختار اسکلتی هر فرد متاثر از عادات حرکتی، زندگی فردی و شغلی بوده و آگاهی از آن یک ضرورت جدی است اظهار داشت: امروزه زنان و دختران در تشکیل خانواده با عوارض مختلفی رو به رو می شوند و طرح ملی سنجش ساختار قامتی، زمینه استاندارد شدن قامت دختران را فراهم می کند.

یوسف برلس اجرای طرح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی را ضامن افزایش سلامت و تندرستی این اقشار با ورزش و اصلاح ناهنجاری های اسکلتی دانست و افزود: این طرح در سال های ۹۷ و ۹۸ در روستاهای دیگر شهرستان برگزار شده بود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بستک در پایان از همکاری و همراهی خانم دکتر خردمند مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک، خانم مرادی معاون ورزش بانوان استان، خانم رزاقیان مسئول ورزش بانوان، خانم غیاثی کارشناس ورزش بانوان و دهیاری و شورای اسلامی بیسه تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام / ش.ز