در خطبه های نماز جمعه عنوان شد:

پیامبر (ص) بذر اندیشه اسلامی را کاشت

امام جمعه بستک با بیان اینکه خداوند متعال پیامبر را برای ما بهترین الگو قرار داده است گفت: حضرت رسول اکرم (ص) بهترین مسیرهای زندگی برای سعادتمند شدن را پیش روی انسان قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت جانسوز امام رضا (ع) گفت: سیره نبی گرامی اسلام در دوران حاکمیت اسلام در مدینه، درخشان ترین دوره حکومت در طول تاریخ بشر است که باید این دوره کوتاه و تاثیرگذار در تاریخ بشر را بیشتر شناخت.

وی افزود: اگر بناست حکومتی به عنوان حکومت اسلامی روی کار بیاید باید شاخص ها را از حکومت پیامبر اسلام دریافت کند.هدف پیامبر فقط مبارزه با کفار نبود بلکه حکومت جهانی اسلام هم بود.پیامبر این هدف را دنبال می کرد تا در هر جا زمینه مساعد بود آنجا بذر اندیشه و عقیده اسلامی را بکارد به امید اینکه در زمان مساعد این بذر سبز شود.

امام جمعه بستک با بیان اینکه خداوند متعال پیامبر را برای ما بهترین الگو قرار داده است گفت: حضرت رسول اکرم (ص) بهترین مسیرهای زندگی برای سعادتمند شدن را پیش روی انسان قرار داده تا ما با حساب و کتاب زندگی کنیم.

وی تصریح کرد: شخصی که مسلمان است و عنوان اسلام را با خود یدک می کشد، باید مراقب باشد تا عمل، رفتار، گفتار، کردار و کسب و کار وی منطبق با آموزه های اسلام باشد.

انتهای پیام / ش.ز