در جلسه شورای اداری شهرستان بستک مطرح شد:

برخی مسئولین در بستک، مسئولین سفارشی هستند / بعضی ها پا از گلیم فراتر گذاشته و شخصیت افراد را درک نمی کنند

اولین جلسه شورای اداری شهرستان بستک در سال ۹۹ پس از گذشت ۸ ماه، در تالار فاروق عباسی شهر جناح با حضور اعضاء و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، اولین جلسه شورای اداری شهرستان بستک در سال ۹۹ پس از گذشت ۸ ماه، در تالار فاروق عباسی شهر جناح با حضور اعضاء و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

اگر ببینم حق کسی پایمال می شود با تمام توان جلوی آن را می گیرم

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک در جلسه شورای اداری بیان داشت: ما از لحاظ اقتصادی و سیاسی در وضعیت مناسبی نیستیم خصوصا در این فصل که انتخابات آمریکاست، گرگ هایی برای کشور ما دندان تیز کرده اند و چون با پیروزی انقلاب منافع خود را از دست دادند با تمام قدرت به میدان آمدند.آنها آرزوهای بلند بالایی در این منطقه استراتژیک داشتند که آرزوهای آنها بر باد رفت.

وی افزود: مدیران ما می توانند آینده این نظام را بسازند.البته با عدم تعهد می شود آینده را هم تخریب کرد، بنابراین وظیفه من و شما در این بخش از جامعه اسلامی سنگین تر است و این دوره، دوره ای است که باید مفاهیم انقلاب و آرمان های ولایت را به نسل های بعد انتقال دهیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک اظهار داشت: قدرت رسانه ای غرب بیشتر از قدرت رسانه ای ماست و در این اوضاع نابسامان اقتصادی، بسیاری از مسائل تحت تاثیر همین فشارها قرار گرفته اند پس مسئولین ما باید بدانند آینده نظام مهم است و باید به نسل های بعد شناسانده شود.

وی ضمن ابراز رضایت از برگزاری جلسه در شهر جناح گفت: در ضرورت تدوین سند راهبردی چشم انداز توسعه شهرستان بستک، این توسعه احساس می شود و نیاز به تغییر و تحول دارد.ارتقا شاخص های توسعه هر پهنه جغرافیایی در ایران بر مبنای اسناد بالا دستی و استانی پیگیری می شود.شهرستان بستک علاوه بر برخورداری از نیروی انسانی کارآمد، ظرفیت ها و منابع طبیعی و فرصت های زیادی که دارد، بخشی از این توسعه فراهم شده و بخشی دیگر نیازمند همت ماست.هر چه یک مدیر بیشتر پیگیر باشد می تواند بیشتر در رشد و توسعه منطقه دخیل باشد.صرفا با نشستن در اداره کار انجام نمی شود.بعضا می بینم که برخی از مدیران شهرستان تا نتیجه نگیرند اداره کل را رها نمی کنند.باید پیگیر بود و به جد مسائل را دنبال کرد چرا که شما برای مردم کار می کنید.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با گلایه از برخی مدیران کل استانی گفت: گاهی اوقات یک سال میگذرد و یک مدیرکل به شهرستان نمی آید.گاهی هم یواشکی رفت و آمد می کنند و فکر می کنند که ما باخبر نمی شویم.

وی تصریح کرد: مردم از برخی از مدیران راضی نیستند.چرا با ارباب رجوع بد برخورد می کنید؟ وقتی یک خانواده شهید نتواند حرفش را در اداره بزند پس حرفش را کجا باید بزند؟ مردم ولی نعمت ما هستند، اگر مردم نبودند این میز و صندلی ها هم برای مدیران نبود.اگر جایی ببینم حق کسی پایمال می شود با تمام توان جلوگیری می کنم و از به خطر افتادن مسئولیتم هیچ هراسی ندارم.

پیامبر الگویی ماندگار برای تمام عالم است

در ادامه سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک ضمن تقدیر از کادر درمان در جهت مبارزه با بیماری کرونا، به فرا رسیدن دهه پایانی ماه صفر و رحلت پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبر اسوه و الگوی ماندگار و جاوید برای تمام عالم است که باید در زندگی شخصی و اجتماعی، این اسوه حسنه را مد نظر داشته باشیم تا با دست پر به پیشگاه خداوند برویم چرا که او چراغ راه ماست.

وی افزود: پیامبر ۴۰ سال قبل از رسالتش در بین قریش سربلند زندگی کرد.همه لقب های خوب از طرف همه اعضای جامعه اش به عنوان یک الگوی برتر نثارش بود.در ۲۳ سال رسالت که سخت ترین شرایط را داشت تا اینکه روز رحلتش فرا رسید.او پاک ترین انسان روی کره زمین بود.مدینه منوره امروز به برکت وجود پیکر مطهر پیامبر اسلام (ص) و اصحاب و اهل بیت ایشان پر رونق و شهری منور است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک اظهار داشت: فکر نکنیم اگر مشکلی برای کسی پیش آمد باید به خود ببالیم که پس ما عزیز خدا هستیم و مشکل برای دیگران است، خیر اینطور نیست و در طول تاریخ هم ثابت شده که اینطور نبوده است.

دستور فرماندار را اطاعت می کنم / مشکل آب شهرستان با ۳۰ میلیارد تومان حل می شود

در ادامه جلسه شورای اداری، عقیل مدنی رییس شورای شهر جناح، انتخاب مجدد حسین احمدیان به عنوان رییس شورای شهرستان را تبریک گفت.وی همچنین از زحمات دکتر خردمند رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک و کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا تشکر کرد و افزود: در روزهایی که ما درب خانه هایمان را از خطر کرونا بستیم و شهر را تعطیل کردیم، کادر پزشکی درب های بیمارستان را باز کرد و پذیرای تمام افرادی بود که مطمئنا بر اثر بیماری به آنها مراجعه می کردند.

رییس شورای شهر جناح اظهار داشت: اگر تلاشی در استان دارم بدون هماهنگی با فرماندار نیست و بنده دستور فرماندار را اطاعت می کنم، هیچ فاصله ای بین ما نیست و همیشه تحت حمایت ایشان بوده ایم.باید برنامه ای نو را ارائه بدهیم چون در حال حاضر شرایط خوبی نداریم و در وضعیت اقتصادی و سیاسی مناسبی نیستیم.ما باید از روزمرگی خارج شویم چون با شرایط گذشته نمی توانیم پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.

وی تاکید کرد: باید اقتصاد شهرستان بستک را متحول کنیم.ما در تهران نامه نگاری های زیادی داشته ایم.آیا ما استان محروم هستیم یا محروم نگه داشته شده؟ پیگیری های زیادی در حوزه راه داشته ایم که در دستور کار قرار دارد.مشکل آب شهرستان با ۳۰ میلیارد تومان حل می شود.مشکلی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند مخصوصا منطقه ما که به دریا نزدیک است.

مدنی در پایان اضافه کرد: در این مجال مدیونم که از حمایت ها و پیگیری های جناب آقای جباری نماینده مردم در مجلس تقدیر و تشکر کنم.برنامه هایی که در سطح وزارت خانه ها برای پیگیری امور شهرستان های غرب هرمزگان داریم، با حمایت همه جانبه و موثر آقای جباری است.درواقع بدون حمایت ایشان عملا امکان دیدار و پیگیری در سطوح عالی بسیار دشوار و حتی غیرممکن است.از بابت همه حمایت ها و تلاش های ایشان تقدیر و تشکر می کنم.

اگر در شهرستان ما کسی بخواهد دولت را زیر سوال ببرد یا به شخصی حمله کند این کار را محکوم و با آن برخورد می کنم

همچنین سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک در این جلسه با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای سلامت و ضمن تقدیر از دکتر خردمند گفت: کادر درمان جانانه با این بیماری می جنگد و با آغوش باز بیماران کرونایی را پذیرفته و در راه درمان آنها تلاش می کند.هر چند عزیزان زیادی را در این مدت از دست داده ایم ولی باید بدانیم که ویروس ناخواسته ای وارد دنیا شد و وضعیت دنیا را تغییر داد.

وی در ادامه با تاکید بر سخنان امام جمعه بستک مبنی بر نارضایتی مردم از برخی مدیران شهرستان اظهار داشت: ارباب رجوع از اسمش مشخص است که ارباب است و همیشه با قدرت وارد میدان می شود.این میز و صندلی هم از لطف مردم است که در اختیار داریم.ما منهای مردم هیچی نیستیم.ما مسئولیت داریم و نباید پُز میز و صندلی مان را بدهیم چون اینها هیچ ارزشی ندارد.ما باید به میز و صندلی ارزش بدهیم نه اینکه میز و صندلی ارزش ما را تعیین کند.

نماینده عالی دولت در بستک خاطرنشان کرد: این مسئله را به جد عرض می کنم، اگر بشنوم مسئولی از مسئولین ادارت شهرستان، کار را با سفارش انجام می دهد درب اداره اش را تخته می کنم تا برود دنبال کارش.ما به دنبال مسئولین سفارشی نیستیم و از هیچکس کار غیر قانونی نمی خواهیم، باید به ارباب رجوع توجه کرد و با احترام کار او را انجام داد.

وی با اشاره به سال پایانی دولت تصریح کرد: ما مسئول ادارات دولتی هستیم و عملکرد ما، عملکرد دولت را نشان می دهد.تحریم های زیادی متوجه کشور ماست.کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا از ما ترس دارند و اسم ایران را علم کرده اند.ما با اقتدار در برابر آنها ایستاده ایم.می خواهند ما را بکوبند تا خودشان بالا بیایند اما کور خوانده اند.دشمنان، دولتِ ما را مورد هجمه قرار داده اند پس ما باید مدیران دولتی خوبی باشیم تا عملکرد دولت ما هم خوب نشان داده شود.

فرماندار شهرستان بستک افزود: شهرستان ما چند امتیاز خوب دارد که باید از آن استفاده کرد.اول اینکه احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان از شهرستان بستک است.برای ما در دسترس و شناخته شده است.دوم اینکه عقیل مدنی رییس شورای استان از شهرستان بستک است.سوم بنده حقیر که فرماندار هستم.بنده از اهالی شهرستان بستک و بومی هستم.مطمئنا خواسته مردم از یک شخص بومی بیشتر است.

سید شمس الدین حسینی قتالی در پایان با اشاره به تحرکات انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در سال آینده بیان داشت: حساسیت بین قوم و قبیله ها در مناطق مختلف ایران اسلامی زیاد شده و برای انتخاب شورا وسواس بیشتری به خرج می دهند.معمولا افرادی که قصد کاندیداتوری در شورای شهر را دارند عملکرد شورا و شهردار فعلی را زیر سوال می برند.

وی تاکید کرد: به برخی از دوستان شورا گفته ام که در هیچ صورتی حاضر نیستم کاندیدای شورای شهر بشوم چرا که بی مزد و منت باید کار کرد، از طرفی باید اَنگ خیلی چیزها را هم تحمل کرد.حتی با پول شخصی خود نمی توانی یک موتورسیکلت بخری چون سریعا به آن اَنگ زده می شود.هرکس امروز با هر بهانه ای به دولت حمله میکند آب به آسیاب دشمن می ریزد ، امروز باید حمایت بشود از دولت ، نه اینکه من نماینده دولت هستم ، من هر پست و مقامی داشته باشم وظیفه ام حمایت از دولت است. دولت ما فقط مربوط به جمهوری اسلامی نیست ، کل دنیا چندین دوربین گذاشته اند و عملکرد ما را رصد می کنند ، بعد ما بشویم دشمنان داخلیِ دولتمان و آب به آسیاب آنها بریزیم. هرکسی به هر طریقی ، چه از طریق رسانه ای که دارد ، چه از طریق فضای مجازی ، بخواهد دولت را زیر سوال ببرد، من می گویم انتقاد سازنده بشود ، انتقاد از دولت بشود هیچ ایرادی ندارد ولی «اگر به دروغ» ، انتقادهایی بشود که واقعا دولت را تخریب کند و نظام را زیر سوال ببرد ، بنده محکوم میکنم و برخورد میکنم. دلیلی ندارد بنده فضای مجازی دارم ، سایت دارم ، کانال دارم ، حمله بکنم به شهردار ، به بخشدار ، به فرماندار ، به دولت به رییس جمهور ، برخی اینقدر پا را از گلیم خود دراز کرده اند که مقام و شخصیت افراد را نمی دانند. واقعا این زشت است برای شهرستان ما ، من اجازه نمی دهم.

قابل ذکر است که در پایان، محمد جلالی شهردار شهر جناح به ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری جناح پرداخت.

انتهای پیام / ش.ز