در خطبه های نماز جمعه:

قدردانی امام جمعه بستک از برگزارکنندگان مراسمات عزاداری / عزاداران حسینی، کاری مثال زدنی انجام دادند

امام جمعه بستک از برگزار کنندگان مراسمات عزاداری در شرایط کنونی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همراه است قدردانی کرد و گفت: عزاداران حسینی امسال کار ویژه و مثال زدنی انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و با اشاره به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر با سردمداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.

وی به تبیین اهمیت عزاداری و ذکر مصائب امام حسین (ع) پرداخت و از برگزار کنندگان مراسمات عزاداری در شرایط کنونی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همراه بود قدردانی کرد و افزود: عزاداران حسینی در سراسر کشور، امسال کار ویژه و مثال زدنی انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود به ویدیو کنفرانس دولتمردان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار، مصادف شدن هفته دولت امسال با دهه محرم را متذکر شده و با بیان اینکه حادثه عاشورا قله جهاد و فداکاری و شهادت است افزودند: مبنای هفته دولت نیز جهاد و شهادت است چرا که شهیدان رجایی و باهنر نیز با مجاهدت مستمر، سخت کوشی و تلاش در هنگام هجوم و محاصره مشکلات، با خودداری کامل از پیگیری منافع شخصی و پرهیز از چهره سازی برای جذب نظر مردم، خود را شایسته بزرگ ‌ترین پاداش الهی یعنی شهادت ساختند.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب مثل همیشه توصیه ها، تشویق ها و تذکراتی را نسبت به اعضای دولت در این جلسه داشته اند که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک به نکات مهم سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد سال پایانی دولت اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که سال پایانی دولت یعنی فرصت سه تا صد روز، یعنی تنها فرصت باقی مانده برای دولتمردان که به وعده های خود عمل کرده و با تکمیل واحدها و تصحیح عملکردهای خود به تعهداتشان در برابر ملت بزرگ ایران عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال پایانی دولت و سال فرصت است و می شود به وعده ها عمل کرد، تکمیل و تضمین عملکردها برای دولت باید در زمان باقی مانده اهمیت داشته باشد.

انتهای پیام / ش.ز