در خطبه های نماز جمعه عنوان شد:

مکتب عاشورا مکتب درست زیستن است / تحقیر آمریکا پیش چشم جهانیان / هفته دولت فرصت مناسبی برای بازگو کردن دستاوردهای دولت است

امام جمعه بستک به روز پزشک اشاره کرد و گفت: در این زمان بحرانی که ویروس کرونا در جامعه رخنه کرده است از همه پزشکان و مدافعان سلامت قدردانی می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و تسلیت ایام سوگواری شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش گفت: جریان عاشورا، مهمترین و تاثیر گذارترین حادثه تاریخ بشر است که توانست تمام ابعاد فکری، فطری، عاطفی و عقلی انسانها، چه در حوزه فردی و چه اجتماعی را به رشد و تعالی بکشاند.

وی افزود: مکتب عاشورا مکتب اصلاح، رشد و درست زیستن است.همان مکتبی که شیاطین عالم از آن می ‌ترسند لذا سعی بر نابودی، فراموشی و انحراف آن دارند.

امام جمعه بستک با اشاره به فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امام حسین (ع) با عمل خود نشان داد که برای امر به معروف و نهی از منکر باید هزینه کرد و در جایی دیگر خطاب به اصحاب‌ شان فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر، دعوت مردم به اسلام و ایستادن در برابر ظالم است.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) با همه توان خود به میدان احیای امر به معروف و نهی از منکر وارد شد، زنان و بستگان، کودکان و جوانان و خویشان خود را به میدان آورد که امر به معروف و نهی از منکر زنده بماند و منظورشان از اینکه امر به معروف هزینه نیاز دارد همین مطلب است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این ایام حکام امارات با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده اند، این جنایات اسراییل منکری بزرگ و ارتباط با آن منکری بزرگتر است.این توطئه آمریکا و اسراییل برای نفود بیشتر در منطقه است همه جوامع اسلامی باید در برابر این منکر بزرگ موضع بگیرند و این موضوع که حکام امارات با دشمنان کینه ورز مسلمین ارتباط برقرار کردند بسیار عجیب است و عجیب تر اینکه عده ای آن را توجیح و این ارتباط را جزو اختیارات حاکمان اسلامی بیان می کنند و همه باید در برابر این منکر احساس مسئولیت و این حرکت ننگین را محکوم کنیم.امارات و دیگر حاکمان فاسد عربی از دیرباز با رژیم کودک کش اسراییل دست دوستی داشته اند اما امروز از این دوستی رونمایی شد، چرا که غرب قصد دارد در دنیای اسلام نقشه های شوم خود را پیاده کند.

وی به تحقیر آمریکا در سازمان ملل در پرونده کشورمان اشاره کرد و افزود: ۲۴ مرداد امسال، در اتفاقی بی سابقه که پیشتر هرگز رخ نداده بود، آمریکا پیش چشم جهانیان درخصوص پرونده ایران تحقیر شد که شکست مفتضحانه آمریکا و سردمدارانش در شورای امنیت در تاریخ این کشور کم سابقه و حتی بی سابقه است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان در شهرستان بستک گفت: هفته دولت فرصتی مناسب برای بازگو کردن اقدامات و دستاوردهای دولت است.

امام جمعه بستک در پایان به روز پزشک اشاره کرد و گفت: در این زمان بحرانی که ویروس کرونا در جامعه رخنه کرده است از همه پزشکان و مدافعان سلامت قدردانی می کنیم.

انتهای پیام / ش.ز